Każdy z uczestników otrzymał w drodze losowania fragment mapki Torunia. Teren na niej zaznaczony był miejscem, które należało sfotografować. Na tym polegała akcja zainicjowana przez Małgorzatę Kos, organizatorkę Toruńskich Spacerów Fotograficznych. Efekty działań zobaczymy na wystawie, trwającej prawie miesiąc.

Pomysł spotkał się z dużym odzewem, bo w realizację zadania zaangażowało się aż 100 fotoamatorów. Całemu procesowi realizacji towarzyszyło wiele emocji związanych nie tylko z samym spacerem w wylosowane miejsce. Ekscytującym dla toruńskich fotografów były momenty przed wybraniem się we wskazany rejon, jak i potem, gdy uczestnicy akcji czekali na opinię kolegów i koleżanek.

Abisynia, Nagus, cmentarz dla zwierząt?

Jak piszą na stronie wydarzenia organizatorzy, „Te szczególne indywidualne spacery stworzyły możliwość zobaczenia Torunia z nowej perspektywy. Dały także poczucie odbycia podróży w nieznane. No bo iluż torunian wie, gdzie jest Abisynia, Nagus, Krowieniec, Kępa Wiesego, czy cmentarz dla zwierząt?”. Dopowiadamy, że niewielu.

Żeby poznać te miejsca lub odkryć je na nowo, trzeba wybrać się na wystawę, która odbywać się będzie w Centrum Kultury „Dwór Artusa”. Wernisaż odbędzie się 16 lipca o godz. 18:30, a sama wystawa potrwa aż do 2 sierpnia.

Małą zapowiedź tego, co czeka na odwiedzających wystawę znajdziecie na blogu Katarzyny Kluczwajd, do czego serdecznie zapraszamy.