Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES zaprasza na organizowany w naszym mieście 11 Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego.  Wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu. W trakcie festiwalu będzie można usłyszeć 7 polskich artystów , ale nie tylko. Gośćmi tegorocznej edycji będą gwiazdy zza granicy, a niektóre z koncertów jak zapowiadają organizatorzy, będą czymś zupełnie innym.

Gwiazdami Festiwalu będą zespoły takie jak:   HERE ON EARTH, HALUCYNACJE , BACKWARD RUNNERS, ANIMATE , YESTERNIGHT,  GRENDEL  czy ART OF ILLUSION. Dwoma gwiazdami zza granicy, a dokładniej z Holandii będą  EDDIE MULDER oraz FLAMBOROUGH HEAD.  Każdy z nich odnalazł się w konkretnym nurcie muzycznym, wyznaczył swoją specyfikę, a dokładniej Rock jednak część z tych zespołów z dużym prawdopodobieństwem, jest w stanie trafić w gusta szerokiej publiczności. Część miesza style, płynnie przechodzi do melodii mniej rockowych.  Chwytliwe kompozycje, a w niektórych momentach występów przejawianie się pop- rocku gwarantuje dobrą zabawę.

Oprócz samych występów czas festiwalu wypełnią inne atrakcje. Warto wspomnieć również o stałych elementach programu, bez których Festiwalu by nie było. Przede wszystkim mowa o uczczeniu pamięci Tomasza Beksińskiego. Jako że jest to osoba, będąca już kultową, na jej temat wypowie się ktoś, kto doskonale znał ją i był w stanie opisać w  wydanej w ubiegłym roku biografii pod tytułem „Tomek Beksiński Portret prawdziwy”. Mowa o dziennikarzu muzycznym Wiesławie Weissie.  Innym przystankiem w trakcie wydarzenia będzie wręczenie nagrody im. Roberta PORO Roszka, jednego ze współzałożycieli  Stowarzyszenia PROGRES, który zajmuje się festiwalem.  Loterie z nagrodami, stoiska z płytami oraz spotkanie z artystami  w klubie NRD to inne, dodatkowe atrakcje.

SZCZEGÓŁY:

DATA: 8 lipca (sobota), godzina 16:00 – 9 lipca (niedziela), godzina 23:00

MIEJSCE: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowe

ul. Wały gen. Sikorskiego 19

WSTĘP WOLNY