Na stronie internetowej amerykańskiej telewizji CNN opublikowano listę 11 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Pavlo Fedykovych zamieścił na niej także Toruń.

W artykule Toruń został określony jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Nasze miasto przedstawione zostało jako te nietknięte zawieruchą II wojny światowej. Jak wymienia dziennikarz serwisu internetowego CNN, Toruń słynie z mieszanki gotyckiej, barokowej i manierystycznej architektury.

Nie zapomniano oczywiście o tym, że Toruń jest miejscem urodzenia Mikołaja Kopernika, krótko przedstawiając jego największe odkrycie. „Jest niemożliwym mówić o tym mieście, nie wspominając o wypiekanych słodkościach, nazywanych piernikami” – w tekście pojawiła się słowo pierniki. CNN poleca odwiedziny w Muzeum Toruńskiego Piernika i wejście na wieżę ratuszową w celu zobaczenia panoramy Torunia i obejrzenia z góry Starego Miasta. Pisząc o Toruniu, w artykule wspomniano także zamek w Malborku, również wpisany, tak jak toruńska Starówka na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najpiękniejsze miejsca w Polsce zdaniem CNN

Oprócz Torunia, CNN polecił na swojej stronie internetowej także Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Tatry Wysokie, zamek w Mosznie, Białowieski Park Narodowy, Kazimierz Dolny, Poznań i Warszawę.