W grudniu, już po raz szesnasty, odbędzie się w Toruniu impreza, która co roku przyciąga ogromną rzeszę odbiorców. Mowa o Koncercie Specjalnym Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, podczas którego znamienici artyści ocalają od zapomnienia wybitnego artystę, który działalność artystyczną zaczynał w toruńskim klubie studenckim. 

Szesnastego grudnia, szesnasty raz, w Od Nowie zabrzmią utwory Ciechowskiego i Republiki. Wokaliści upamiętniać będą wybitnego artystę, jakim był Grzegorz Ciechowski. Obywatel G.C. był liderem Republiki, autorem tekstów, producentem i kompozytorem, który zmarł nagle 22 grudnia 2001 roku. Swoją przygodę z muzyką zaczynał właśnie w Toruniu. Kultowe utwory śpiewać będą artyści, których poznajemy dopiero w chwili koncertu. Mimo aury tajemniczości co do wokalistów, klub i tak zawsze pęka w szwach. Wiadomo bowiem, że na scenie pojawią się znane i cenione osoby. W zeszłych latach słyszeliśmy chociażby: Artura Rojka, Tymona Tymańskiego, Jacka Bończyka, Anię Dąbrowską, Natalię Przybysz, Renatę Przemyk, Braci, Comę, Czesława Mozila, Hey, Justynę Steczkowską, Kobranockę, Manchester, Marię Peszek, Myslovitz, Voo Voo i wielu innych.

W trakcie koncertu przyznawana jest zawsze Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Wyróżnienie wręczane jest młodym twórcom za dokonania w minionym sezonie. W poprzednich latach zdobyli ją, m.in.: Julia Marcell, Mela Koteluk, Misia Furtak, Piotr Rogucki, Tomasz Organek, Lao Che i Błażej Król oraz The Dumplings.

16. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego – szczegóły wydarzenia:

Co: 16. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Kiedy: 16 grudnia, g. 20.00

Gdzie: Od Nowa

Bilety: Bilety w przedsprzedaży 70 zł, w dniu koncertu 80 zł.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

[Fot. wydarzenie na Facebooku]