Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” to coś więcej niż miejsce znakomitych koncertów, wystaw, seansów filmowych i innych imprez. To prawdziwa legenda toruńskiej i polskiej kultury. Teraz i Ty masz szansę współtworzyć wspaniałą historię „Od Nowy” – ACKiS ogłasza nabór nabór wolontariuszy na rok akademicki 2015/2016.

Oferta skierowana jest do studentów cechujących się kreatywnością, odpowiedzialnością oraz dysponujących wolnym czasem, który chcą interesująco, a przy okazji kulturalnie spożytkować, nabywając wielu cennych doświadczeń. Klub szczególnie zainteresowany jest współpracą z osobami, których pasją jest muzyka, kino, sztuka współczesna lub teatr i studentami studentami kulturoznawstwa, dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kierunków związanych z sztukami plastycznymi.

Być może „Od Nowa” szuka właśnie Ciebie! Jeszcze nie jesteś zdecydowany? Może postaram się Ciebie, jako wolontariusz tego klubu, przekonać w czterech punktach.

1. „Od Nowa” to jedna z najważniejszych instytucji w kujawsko-pomorskim. Mieć w CV współpracę z tak legendarnym ośrodkiem to wielka sprawa, szczególnie, jeśli marzy Ci się w przyszłości „robota w kulturze”.

2. Jeśli marzysz o „robocie w kulturze”, to nigdzie nie poznasz lepiej jej tajników, niż właśnie w „Od Nowie”. Muzyka, film, teatr, sztuki plastyczne – imprezy z tych dziedzin organizowane są w klubie, a wiele z nich ma charakter wykraczający poza akademickie i toruńskie środowisko. Weźmy choćby coroczny festiwal teatralny „Klamra” oraz koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

3. Jeśli po prostu fascynuje Cię muzyka czy teatr – „Od Nowa” daje Ci możliwość spotkań z największymi polskimi artystami, którzy przybywają do klubu na koncerty czy spektakle. Jako wolontariusz współtworzysz ich show, które do tej pory miałeś okazję podziwiać tylko jako widz…

4. „Od Nowa” to instytucja kulturalna działająca w stu procentach profesjonalnie, ale w odnowowej załodze panuje znakomita, przyjacielska atmosfera. Wolontariat to okazja do zawarcia nowych, ciekawych znajomości z ludźmi o zainteresowaniach takich jak Twoje.

Przekonałem Cię? A może jeszcze nie? Po prostu przyjdź na spotkanie do klubu „Od Nowa” 27 kwietnia (poniedziałek) o godz. 16:00 i dowiedz się wszystkiego osobiście.

[fot. Angelika Plich]