Święta tuż tuż, zatem wypadałoby przygotować dla najbliższych coś miłego. Postanowiłem więc zaprezentować Wam listę prezentów, które w mniejszym bądź większym stopniu będą przypominały obdarowanej osobie o Toruniu. W końcu jest to miasto, w którym bądź co bądź, spędzacie ostatnio sporo czasu.

Propozycję kieruję przede wszystkim do studentów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystania tych pomysłów, nawet jeśli studia już dawno za Tobą.
Przedstawiam więc 5 „toruńskich” prezentów, idealnych na studencką kieszeń:

  • Pierniczki toruńskie – coś, co wszyscy zdążyliśmy już świetnie poznać i uzależnić się od tego na dobre. Jedyny na świecie smak, którego nie można porównać do innych pierników, po który zawsze chętnie sięgamy. Wprawią Was i bliską Wam osobę w ciepły, świąteczny nastrój. Warto więc uzależnić od nich nie tylko siebie. Do dostania zarówno na starówce jak i w sklepie internetowym.

  • Anioł toruński – symbol Torunia od XV wieku. Jest on także – już od czasów starożytnych – symbolem troski nad człowiekiem i straży nad jego życiem. Obejmujący opiekuńczymi skrzydłami anioł jest idealnym prezentem dla osoby, na której szczególnie nam zależy. Na starówce znajdziemy kilka takich „anielskich” sklepów (ratusz, most pauliński itd). Poza tym warto zwrócić uwagę także na inne rękodzieła. Czasem można znaleźć na prawdę niezłe perełki w bardzo przystępnych cenach.

  • Piwo regionalne - coś dla wszystkich studentów fanów alkoholu. Cztery rodzaje świeżo kapslowanych butelek toruńskiego browaru będzie zarówno smacznym, jak i ładnie wyglądającym podarunkiem. Oczywiście piwo regionalne dostaniemy nie tylko na Szczytnej ;)

  • Lot szybowcem nad Toruniem – znany już w Polsce Aeroklub pomorski posiada bogatą ofertę lotów prywatnych. Jeżeli Twój bliski marzy o locie samolotem, będzie świetna okazja do zrobienia mu takiej przyjemności. Jest to co prawda nieco większy wydatek, ale czego się nie robi dla marzeń – gdy tylko śnieg stopnieje będzie można skorzystać z prezentu.

Oczywiście powyższe prezenty nie nie należą do grupy „najbardziej spektakularnych”. Przecież nie to było celem sporządzenia tej listy. Liczy się gest i pamięć o bliskich. Dodajcie do tego trochę studenckiej kreatywności, a obdarowane przez Was osoby będą zachwycone!

 

PS
Żeby było jasne – artykuł nie jest sponsorowany.

 

Wszystkie zdjęcia via flickr.com oraz pexels.com + strona olbrachta