W północnej Polsce pogoda jest deszczowa. Ale, w przeciwieństwie do innych części kraju, można wybrać dzień na spacer, kiedy parasol nie będzie potrzebny. Pogoda w Toruniu, który znajduje się nad brzegiem Wisły, będzie chłodna z powodu dużej wilgotności powietrza. Wiatry o prędkości 5 m / s staną się stałe. Ciśnienie atmosferyczne będzie wynosić od 744 do 750 mm kolumna rtęci.

W Białymstoku maksymalna temperatura to +6 stopni, a w nocy termometr może spaść do minus 3.

Wiatr jest trochę silniejszy, porywy osiągają 7 m/s. Wilgotność – do 97%, pada prawie codziennie. Ciśnienie atmosferyczne utrzymuje się w granicach 744 mm kolumną rtęci. Nie ma jeszcze słonecznych dni. Obecna w Toruniu pogoda jest wyraźnie cieplejsza niż na zachodzie kraju.

Osoby pragnące zwiedzić południową część kraju mogą udać się do miasta Muszyna, gdzie wiatr jest znacznie słabszy – do 2 m/s. Na początku lutego nie będzie tu padać, więc nic nie będzie przeszkadzało spacerom i zwiedzaniu. Ale w nocy temperatura spadnie do -3 stopni Celsjusza. Słońce nie wyjrzy z chmur. Ciśnienie atmosferyczne zostanie ustalone na poziomie od 707 do 714 mm kolumna rtęci, co jest średnią dla regionu.

Gdzie można zobaczyć, jaka jest pogoda w Kołobrzegu?

Aby dowiedzieć się o warunkach pogodowych w lutym, musisz odwiedzić specjalne strony ze szczegółowymi informacjami. Dane są publikowane dla większości zasobów, wśród których wyróżnia się Meteoprog. Tutaj dowiesz się, jak będzie wyglądać pogoda w Kołobrzegu, w tym szczegółowe informacje o:

– zmianach temperatury;

– prędkości wiatru;

– ciśnieniu atmosferycznym;

– obecności opadów atmosferycznych i ich poziomie.

Znajomość aktualnej pogody jest szczególnie ważna dla mieszkańców kraju, których stan zdrowia zależy także od jej zmian. Tak więc przy silnych zmianach ciśnienia atmosferycznego możliwe jest pogorszenie samopoczucia, dlatego w tym okresie należy powstrzymać się od nadmiernego wysiłku fizycznego i chodzenia.

W przyszłości pogoda będzie cieplejsza. Będzie niosła ze sobą deszcze (do 5,5 mm) i wzrost temperatury powietrza do +10 stopni. Prędkość wiatru osiągnie 5 m/s.

Początek lutego nie zaskoczy Cię dramatycznymi zmianami. W Kołobrzegu pogoda będzie charakteryzowana temperaturą od +6 do +11 stopni. Deszcz i lekki wiatr nie pozwolą Ci wybrać lżejszej odzieży do chodzenia. Lekkie opady nie ustępują aż do połowy miesiąca.

[Artykuł sponsorowany]