Już jutro będzie miał miejsce pierwszy koncert w ramach tegorocznej Alternatywnej Sceny Letniej, na którą zaprasza Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. 

Przez ponad miesiąc, począwszy od 4 lipca, skończywszy na 16 sierpnia, będziemy mieli okazję posłuchać siedmioro artystów, którzy umilą torunianom letnie wieczory na scenie na Barce przy Bulwarze Filadelfijskim. Wszystkie koncerty odbędą się w ramach kolejnej edycji Alternatywnej Sceny Letniej. Wstęp na każdy z występów jest bezpłatny.

Alternatywna Scena Letnia 2019 – kogo usłyszymy?

  • Helaine Vis – 4.07, godz. 20.00

Helaine Vis to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Materiał, który prezentuje, to zbiór osobistych, szczerych, pełnych emocji wspomnień i przemyśleń opisywanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jej delikatny głos uzupełnia gitara w pełnym spektrum brzmień.

  • Hope Leslie – 21.07, godz. 20.00

Zespół Hope Leslie tworzy czterech muzyków: Bartosz Górny, Hubert Pilarski, Daniel Walkowiak i Adam Woźniak. Artyści komponują razem od stycznia 2017 roku. Muzycy mówią o swojej twórczości, jako o połączeniu gatunków indie, alternatywy, indietroniki, synthpopu, dreampopu czy shoegaze. Teksty ich utworów inspirowane są codziennością, a muzyka jest wynikiem wielogodzinnych prób łączenia dźwięków, które najlepiej oddają ich indywidualny styl.

  • Diuna – 26.07, godz. 20.30

Diuna to toruński zespół, który został założony w 2013 roku. W jego skład wchodzą: Konstanty Mierzejewski (wokal), Patryk Mitzig (gitara), Maciek Klimiuk (bas) i Jakub Didkowski (perkusja). Artyści wykonują mieszankę stonera z psychodelią. Dotychczas wydali dwie epki i debiutancki album The Very Best of The Golden Hits w 2017 roku.

  • Henry No Hurry – 01.08, godz. 20.00

Henry No Hurry to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (Letters From Silence, Henry David’s GUN, Nocny SuperSam, Frozen Lakes), znanego także pod pseudonimem Henry David. Charakteryzują go melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak i również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów. Projekt trochę muzyczny, trochę podróżniczy i nieco pisarski.

  • Vyspa – 02.08, godz. 20.00

Vyspa to elektroniczny duet z Poznania. Tożsamość muzyków identyfikują przestrzenne brzmienia synthów, gitary naładowane pogłosami, energetyczne refreny, ale i ogromny ładunek emocjonalny zawarty w piosenkach. Vyspa stara się wyciągać i łączyć na swój własny sposób wszystkie składowe tego, co ich zdaniem, jest najpiękniejsze w muzyce.

  • Daniel Spaleniak – 08.08, godz. 20.00

Daniel Spaleniak to 25-letni artysta, który oprócz tego, że nagrywa płyty, tworzy również muzykę do największych seriali Netflixa i stacji telewizyjnej Hulu. Daniel pochodzi z Kalisza. Wydał trzy albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Muzyk najbardziej znany jest fanom spokojnych, gitarowych brzmień.

  • Smügy – 16.08, godz. 20.00 

Smügy to tajemniczy eklektyczny duet, który melancholię i ironię uplata w nowoczesne i rytmiczne ramy elektroniki. Gosia i Hubert tworzą świat, w którym można się wzruszyć, a zarazem uśmiechnąć. To świeżo upieczony duet, który powitał się w kwietniu ze słuchaczami debiutanckim singlem zatytułowanym Hey.