Co może pomóc w jesienną pluchę i nostalgiczną pogodę? Solidna dawka humoru, wywołująca ból brzucha. Zapewni nam ją Recital kabaretowy Artura Andrusa w Centrum Koncertowo Kongresowym Jordanki.

Andrus nie zapomina o umieszczeniu Torunia na mapie gościnnych występów i po raz kolejny, ku uciesze publiczności wystąpi, tym razem w Jordankach. Jego ostatnia płyta, Myśliwiecka, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a utwór Piłem w Spale, spałem w Pile kojarzą zróżnicowani wiekowo fani.

Tym razem wraca z nową płytą, która, jak sam artysta przyznaje, jest zbieraniną powstałych od czasu Myśliwieckiej anegdot. Cyniczne Córy Zurychu, bo tak brzmi tytuł najnowszego krążka Andrusa ujrzał światło dzienne 18 marca i od tego czasu zdążył sobie zaskarbić sympatie słuchaczy zdobywając status złotej płyty.

Co więc usłyszymy w owy jesienny wieczór? Tytułowa piosenka albumu opowiada o turku i jego sześciu córkach, inna z kolei to odwrócenie rzeczywistości, które tworzy Babę na psy. Dowiemy się także o istnieniu szanty narciarskiej, a zaraz po tym usłyszymy historie uszatego ssaka na ulicach Nowego Jorku. Każda z tych opowieści jest opatrzona idealnie dobraną muzyką Łukasza Borowieckiego i Wojciecha Steca, z którymi wokalista współpracuje po raz kolejny.

Zatem po raz kolejny usłyszymy wariacje stylów muzycznych, od tureckiego techno-folku po piosenkę starofrancuską. Brzmi interesująco? Nic dziwnego, to przecież Artur Andrus! Jego występ uświetnią pojawiający się gościnnie na scenie przyjaciele artyści kabareciarza.

SZCZEGÓŁY

DATA: 09.10.2016
GODZINA: 18:00
MIEJSCE: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1, Toruń
BILETY: od 70 zł do 120 zł, dostępne na biletyna.pl

[fot. materiały organizatora]