Punkowa sensacja w Toruniu! Kultowa brytyjska formacja Slaughter & The Dogs, legenda pierwszej fali punk rocka w środę zaprezentuje się przed publicznością HRP „Pamela”.

Slaughter & The Dogs powstali w 1975 roku w Manchesterze, z inicjatywy Wayne’a Barretta. Jako inspirację dla nazwy wykorzystał tytuły ulubionych albumów – Slaughter on 10th Avenue Micka Ronsona i Diamond Dogs Davida Bowiego. S&TD byli pionierami punk rocka w północnej Anglii – na fali sukcesu Sex Pistols w czerwcu 1976 roku nagrali debiutancki singiel, Cranked Up Really High. Dwa lata później na rynek trafił debiutancki album grupy, nagrany dla wytwórni Decca Do It Dog Style. Rok później kariera zespołu załamała się – Barrett opuścił formację. Grupa próbowała działać z lokalnymi muzykami, którzy później zdobyli ogromną popularność – Stevenem Morrisseyem (w przyszłości lider The Smiths) i Billym Duffym (później The Cult), ale szybko opuścili jej szeregi. Natomiast z wokalistą Edem Bangerem w 1980 nagrała źle przyjęty album Bite Black i zespół rozpadł się. Okazjonalne reaktywacje przynosiły kolejne nagrania. W 1991 roku ukazał się album Shocking, a w 2001 Beware OfOd 1996 roku grupa funkcjonuje nieprzerwanie. Obecny skład to Wayne Barrett (wokal), Mick Rossi (gitara), Noel Kay (perkusja)  i Jean Pierre Thollet (bas).

Jako trzeci zespół z pierwszej fali punk rocka – po D.O.A. i Vibrators – Slaughter & The Dogs zaprezentują się publiczności Hard Rock Pubu „Pamela” (Legionów 36). Zgodnie z modnym ostatnio zwyczajem, w środę 4 czerwca wykonają w całości swój najsłynniejszy album – Do It Dog Style. Ale to nie koniec punkowych atrakcji tego wieczora. Jako supporty wystąpią The Pils i legendarny toruński zespół Rejestracja (zaprezentuje materiał z najnowszej winylowej epki). Impreza startuje o 19.00. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (dzień koncertu).

[fot. materiały prasowe]