Zakopane uznawane jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystyki miast w Polsce. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Zakopane to nie tylko różnego rodzaju atrakcje naturalne czy przyrodnicze ale też miejsca, w których możemy miło spędzić czas z rodziną, np. spożywając potrawy z lokalnej kuchni. Warto jest jednak dokładniej przyjrzeć się temu, co konkretnie do zaoferowania ma nam wspomniany kurort.

Morskie Oko oraz szlaki turystyczne

Wyjazd do Zakopanego, to przede wszystkim szansa na zobaczenie niesamowitych miejsc. Jezioro Morskie Oko to chyba jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie przyrodniczej Zakopanego. Nie jest to oczywiście punkt jedyny. Z Zakopanego prowadzi wiele szlaków turystycznych, także tych, którymi bez najmniejszych problemów możemy dojść np. na Giewont. Szczyt ten oblegany jest przez turystów niemalże przez cały rok. Nie ma zresztą czemu się dziwić – widoki ze szczytu Giewontu wprost zapierają dech w piersiach. To także nie lada wyzwanie dla miłośników wędrówek górskich – zarówno amatorów jak i profesjonalistów.  To jednak nie jedyne atrakcje turystyczne, które czekają na nas właśnie w Zakopanem.

Atrakcje turystyczne w Zakopanem

Krupówki

Nie możemy mówić o tym, że byliśmy w Zakopanem, jeśli chociaż raz nie uda nam się wybrać na spacer po Krupówkach. Tam życie tętni nie tylko przez cały dzień, ale i nocą nie brakuje różnego rodzaju form rozrywki. To właśnie tam najczęściej kupujemy pamiątki z Zakopanego. Tam też mamy możliwość zjedzenia potraw lokalnej kuchni. To także miejsce w którym możemy znaleźć dobrą restaurację, w której przy blasku kominka będziemy mogli się rozgrzać, a czas umili nam muzyka w wykonaniu lokalnych zespołów. Taka forma rozrywki jest świetnym sposobem na relaks i odpoczynek po całym dniu wędrówek górskich. Bliskie sąsiedztwo hoteli sprawia też, że nie musimy ograniczać się czasowo – zwykle na dotarcie do hotelu z Krupówek, zajmuje kilka minut co także może okazać się dla nas bardzo korzystne i tym samym zachęcić nas do spędzenia urlopu właśnie w Zakopanem.

[Artykuł sponsorowany]