Czy blokowanie wjazdów na Starówkę podczas festiwalu Skyway ma coś na celu? Pierwsze nasuwające się pytanie… Co z patrolami policyjnymi?

Podczas jednego z ostatnich pokazów Skyway, jedna z biorących udział osób, dostrzegła 23 sierpnia stojące bokiem autobusy. Znajdowały się one na Wałach gen. Sikorskiego w pobliżu urzędu miasta, alei Solidarności przy skrzyżowaniu z Odrodzenia i Czerwoną Drogą oraz Fosie Staromiejskiej i Królowej Jadwigi.

Co blokowanie wjazdów na Starówkę miało na celu?

Autobusy uniemożliwiały dojazd na teren festiwalu i budziły wiele pytań. Jaki był w tym cel? Czy była to kwestia bezpieczeństwa? Gdzie podziały się policyjne patrole? W tej sprawie zabrały głos osoby odpowiedzialne za festiwal i prezydent naszego miasta. Osoby zabezpieczające teren festiwalu zdecydowały się na takie rozwiązanie z uwagi na wydarzenia, których ostatnio w świecie coraz więcej. Przykładem może być jedno z ostatnich w Barcelonie. Autobusy MZK miały uniemożliwić przedostanie się pojazdów w miejsca zbiorowe. Tam, gdzie znajduje się grupa ludzi, korzystających z atrakcji Bella Skyway.

Dodatkowo autobusy były, nadal są ochroną festiwalu przed pijanymi kierowcami, którzy mogliby przedostać się na jego teren. Rola patroli policyjnych nie uległa zmianie. Oni również w razie potrzeby blokują lub udrażniają przejazd.

[Fot. dan-be – skyscrapercity.com]