Pod koniec minionego roku pożegnaliśmy się ze starą pływalnią przy ul. Bażyńskich. Nową powitamy prawdopodobnie za dwa lata.

29 grudnia 2017 roku rozpoczęła się rozbiórka pływalni. Uczestniczyli w niej jej twórcy – Zbigniew Wojnowski, Aleksander Małysz i Waldemar Przybyszewski. Budowa obiektu rozpoczęła się w latach 70., jednak pierwsze osoby skorzystały z niego dopiero w 1987 roku. Od tego czasu basen przy ul. Bażyńskich odwiedziło około 2 miliony użytkowników.

Basen przy Bażyńskich – co się zmieni?

Obiekt wymaga gruntownego remontu. Przez okres około dwóch lat basen przy Bażyńskich będzie zamknięty dla odwiedzających. Obecnie trwają prace nad projektem. Prowadzi je firma MD Polska ze Szczecina. Warto dodać, że ten sam inwestor zajmował się projektem Areny Toruń znajdującej się przy ul. Bema.

Budynek pływalni będzie poddany rozbiórce. Nowy obiekt będzie miał powierzchnię użytkową ok. 5 tys. m2. W środku znajdzie się basen główny o wymiarach 25×12,5 metra, o głębokościach od 1,45 metra do 3,9 metra. Trybuny będą mogły pomieścić 120 osób. Powstanie również basen rekreacyjny, basen do nauki pływania, brodzik oraz zjeżdżalnia. Ale to nie wszystko! W planach jest również budowa basenu zewnętrznego o powierzchni 16 m2 , boiska do squasha, szatni, siłowni, sali fitness, kawiarni, placu zabaw i pomieszczeń technicznych. Cała inwestycja kosztować będzie około 30 mln zł.

[fot. torun.pl]