Niestety potwierdziły się wieczorne doniesienia o tym, że tegoroczny Sylwester z Dwójką odbędzie się w Zakopanem. Potwierdził to Prezydent na porannej konferencji prasowej.

– Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy informację o tym, że TVP zorganizuje koncert w Zakopanem – informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzeczniczk prasowy prezydenta Torunia. Michał Zaleski przyznał, że dowiedział się o tym w nocy, ale nie otrzymał jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie.

Przypominamy, że Sylwester z Dwójką miał kosztować miasto 1,6 mln złotych i odbyć się na placu przy CKK Jordanki. Wstępnie swój udział zadeklarowali m.in. Zenek Martyniuk, Doda, Pectus i Red Lips.

Aktualizacja:

Niżej publikujemy oficjalne oświadczenie Prezydenta Michała Zaleskiego oraz Prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Oświadczenie

w sprawie rezygnacji z organizacji Sylwestra z Dwójką 2016 w Toruniu.

 

Telewizja Polska S.A. oraz Miasto Toruń informują, że pomimo zaawansowanych rozmów nie doszło do porozumienia w sprawie organizacji wspólnego koncertu sylwestrowego w Toruniu.

Jednocześnie informujemy, iż w najbliższym czasie Telewizja Polska i Miasto Toruń przewidują możliwość wspólnej realizacji kilku widowisk i imprez,  w tym m.in. tegorocznej gali telewizyjnej z udziałem Stinga, koncertu w ramach letniej trasy muzycznej, a także kontynuację Festiwalu Sztuki Faktu. Ponadto strony nie wykluczają podjęcia rozmów na temat organizacji Sylwestra w przyszłym roku.

Prezydent Miasta Torunia                                                             Prezes TVP SA

   Michał Zaleski                                                                              Jacek Kurski

[fot. Angelika Plich]