To ważna informacja, więc przekażcie ją swoim rodzicom, babciom i dziadkom. Prezydent Torunia, Michał Zaleski, podjął decyzję o zwiększeniu puli bezpłatnych szczepionek dla osób powyżej 65. roku życia.

Grypa to nie przeziębienie, lecz poważna choroba, która może prowadzić do groźnych powikłań. Jej objawami są wysoka gorączka, dreszcze, bóle głowy, brak apetytu oraz bóle mięśni. Do symptomów zalicza się też suchy kaszel i ból gardła. Właśnie w okresie jesienno-zimowym istnieje duże ryzyko zarażenia się grypą, dlatego warto się zaszczepić.

W związku z dużym zainteresowaniem szczepieniami, zostanie zwiększona pula bezpłatnych szczepionek przeciw grypie dla torunian powyżej 65. roku życia. Starsze osoby, ze względu na obniżoną odporność, są bardziej narażone na zachorowanie, a szczepionka drastycznie zmniejsza ryzyko zarażenia.

Bezpłatne szczepienia w Toruniu – zapisy

Na szczepienia obowiązują zapisy. Przyjmowane są one w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej 17 do 28 listopada 2018 (środa) pod następującymi numerami telefonów:

  • 56 611-90-02 od godz. 8:30 do godz. 16:00
  • 56 611-99-20 od godz. 16:00 do godz. 17:30

    Liczba bezpłatnych szczepionek jest ograniczona. Szczepienia są prowadzone w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65 roku życia na lata 2015-2020″ finansowanego przez Gminę Miasta Toruń.

    Warto dodać, że nie tylko starsze osoby powinny zaszczepić się przeciw grypie. Koszt szczepionki to ok. 30 zł.