W tym miesiącu nadszedł czas na III edycję Biegu z książką, która odbędzie się na UMK.  To impreza organizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnika Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!”. Tegoroczna edycja ma na celu działanie charytatywne, a mianowicie pomoc Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży Wędka im. Każdego Człowieka. Pomoc ta polega na biegu z… książką.

Celem głównym imprezy, która odbędzie się już 14 maja, jest rozpowszechnienie biegania jak prostej formy ruchu, ale i popularyzowanie czytelnictwa. Co więcej, organizatorzy postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. Każdy biegacz ma pokonać trasę z książką w garści, której ciężar mieścił się będzie w granicach 300- 1000 gram. Szczególnie pożądane są pozycje odpowiednie dla dzieci i młodzieży, ponieważ po biegu, będą one przekazane Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży WĘDKA.

3 mile lub 3 kable

W ramach imprezy uczestnicy będą mogli wybrać jeden z dwóch biegów charytatywnych. 3 mile dla Wędki lub sztafeta 3 kable dla Wędki w grupach czteroosobowych. Pierwszy z nich obejmuje trasę 5,6 km, a drugi 556 metrów. Jeśli chodzi o nagrody w biegu głównym, będą dwie kategorie, a mianowicie mężczyzn i kobiet. Wybrane zostaną po trzy osoby w każdej, które zgarną kupony o wartości 100zł, 80zł oraz 60zł do wykorzystania w księgarni. W sztafecie każdy z zawodników najszybszej drużyny otrzyma bon o wysokości 60zł do wykorzystania w ten sam sposób.

Limit miejsc na biegu głównym wynosi 200 zawodników. Decyduje o tym kolejność zgłoszeń, do których macie dostęp już od 10 kwietnia. Można próbować rejestrować się na bieg również w dniu imprezy jednak bez pewności otrzymania świadczeń. Więcej szczegółów wraz z harmonogramem imprezy, zapisy, jak i lista zawodników znajdziecie na stronie Programu Absolwent. . Zachęcamy i życzymy szerokiej drogi!

 

SZCZEGÓŁY:

DATA: 14 maja (niedziela), godzina 10:00- 13:00

MIEJSCE: Kampus Uniwersytecki na Bielanach

CENY: 5zł – posiadacz Karty Absolwenta UMK, legitymacji studenta UMK lub GiLA

10zł – pozostałe osoby (w tym osoby, które opłacą start w dniu imprezy)

WYDARZENIE