Pod koniec sierpnia Toruń już po raz dziesiąty rozbłyśnie podczas kolejnej, tym razem jubileuszowej edycji Bella Skyway Festival. 26 marca zakończył się nabór projektów na festiwal – znamy więc bilans naboru projektów na 10. edycję świetlnego wydarzenia. Organizatorzy otrzymali ponad 90 zgłoszeń z 14 krajów!

Bilans naboru projektów na 10. edycję Bella Skyway Festival

Od 21 do 26 sierpnia 2018 roku w Toruniu będzie miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa edycja popularnego Bella Skyway Festival. W tym roku open call dla artystów chcących zaprezentować swoje prace na festiwalu, zakończył się 26 marca. W ramach konkursu napłynęły dokładnie 92 propozycje. Choć zgłoszenia nadsyłano głównie z Polski, propozycje napływały także z takich krajów jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, a nawet z tak odległych miejsc jak Australia, Japonia i Tajlandia. Taki bilans świadczy z całą pewnością o ogromnym zainteresowaniu festiwalem, które widoczne jest nie tylko w kraju, ale także zagranicą.

Organizatorzy są także pod wrażeniem poziomu merytorycznego zgłoszonych instalacji i mappingów 3D. Wśród nadesłanych propozycji pojawiły się między innymi: kilkunastometrowa symulacja zorzy, sześciometrowy świecący węzeł, propozycja utworzenia wioski duszków, interaktywne świetlne graffiti, intrygujący mapping na drzewie, kilkumetrowe latarki w stylu vintage czy nawet wirtualna gra miejska w oparciu o aplikację mobilną.

Choć każda z propozycji jest imponująca dopiero niebawem wiadomo będzie, które z 92 zgłoszeń trafią do programu tegorocznej, jubileuszowej, edycji Bella Skyway Festival.

Źródło: media.tak.torun.pl