Debaty, eksperyment językowy, prezentacja, projekcja reportażu – to wszystko czeka na uczestników zbliżających się Dni kultury hiszpańsko-włoskiej.

Miłośnicy języka hiszpańskiego i włoskiego spotkają się 28 i 29 listopada w Collegium Humanisticum. Organizatorami wydarzenia są studenckie koła naukowe Katedry Italianistyki: Evo-lingua, „Animo” Koło Naukowe Hispanistów UMK oraz Koło Italianistów UMK.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca jedna z organizatorek Małgorzata Witkowska – Na Dni Kultury Hiszpańsko-Włoskiej zapraszamy każdego, kto kocha i interesuję się tymi krajami.

Co czeka miłośników włoskiego i hiszpańskiego podczas dni kultury hiszpańsko-włoskiej?

Pierwszy dzień będzie poświęcony kulturze hiszpańskiej. – Ciekawym punktem programu są zdecydowanie warsztaty taneczne „Sevillanas” prowadzone przez rodowitą Hiszpankę i cenioną przez nas doktor Paulę Reyes Alvarez Bernardez. Jeżeli z kolei lubicie śpiewać, zapraszamy na prezentację muzyczno – artystyczną. Nie zabraknie hiszpańskiego i włoskiego temperamentu oraz muzyki w wykonaniu magistra Alessandro Gerlando i studentów filologii włoskiej oraz lingwistyki stosowanej (język włoski z językiem hiszpańskim) – opowiada nam Małgorzata Witkowska.

Podczas części włoskiej wydarzenia będzie można m. in. sprawdzić swoja wiedzę na temat kina włoskiego. Będzie można także poszerzyć swoją wiedzę na temat włoskich miast czy też obejrzeć film pt. „La tigre e la nueve”. Lecz to nie wszystko. Ciekawie zapowiada się eksperyment z ewolucji języka.

W tym roku na Dniach Kultury Koło Naukowe Evo-lingua pod opieką doktor Katarzyny Rogalskiej-Chodeckiej, zajmujące się ewolucją języka, zaproponuje eksperyment z ewolucji języka polegający na ukazaniu procesu tworzenia się kodu językowego. Proces ten obejmował u ludzi okres tysięcy, a nawet setek tysięcy lat. My z kolei będziemy w stanie zaobserwować go w godzinę. Gorąco zapraszamy do udziału w naszym eksperymencie, który może okazać się ciekawym i zaskakującym doświadczeniem – mówi Małgorzata Witkowska.

Zapoznajcie się z pełnym planem Dni kultury hiszpańsko-włoskiej:

23795174_331167860693352_5404048501518421251_n[Fot. Paula Gałązka]