Na początku września Toruń odwiedzą Bolewski & Tubis, którzy znani są z dokonań na polu elektroniki, alternatywy i jazzu w takich grupach jak L. Stadt, Fonovel, czy Tubis Trio. Tym razem, realizując projekt w duecie, zapewnią torunianom niezapomniany wieczór w towarzystwie elektryzujących dźwięków!

Bolewski & Tubis zagrają w Toruniu

Bolewski & Tubis to duet niepowtarzalny. Tworzą go łodzianie: Maciej Tubis, który gra na fortepianie i syntezatorach, a także Radosław Bolewski, który nie tylko gra na perkusji, ale także śpiewa. Choć na scenie artyści występują tylko we dwójkę, nie przeszkadza im to w przekazywaniu swoim słuchaczom olbrzymiej dawki energii i dźwięków – jak bowiem sami o sobie mówią na facebookowym fanpage’u: „We dwóch tworzymy tyle muzyki ile musiałby zagrać kwartet”. Duet wystąpi 5 września w mieście Kopernika i z całą pewnością warto wybrać się na ich koncert i zapoznać z ich muzyką, chociażby dlatego, że o ich albumie „Lunatyk”, który miał swoją premierę w marcu tego roku, wypowiada się pochlebnie bardzo wiele ważnych dla muzycznego świata osób, takich jak Marek Niedźwiecki, który na swoim blogu napisał o płycie: „Świetna… Słuchać koniecznie, a ja będę po nią sięgał w wiosennych audycjach”. Maciej Majewski z cantaramusic.pl twierdzi z kolei, że jest to: „Piękna płyta, dopracowana, a jednocześnie pełna wyobraźni i świetnej muzyki. Teraz pozostaje wybrać się na koncerty”. Damian Guzek, dziennikarz TuLodz.com, uważa natomiast, że: „(…) Jest to jedna z najważniejszych płyt 2018 roku”.

Krążek duetu to po prostu połączenie świata songwritingu i improwizacji, a zarazem podróż opowiadająca o nadziei, miłości, wątpliwościach, przemijaniu i potrzebie usłyszenia własnego głosu w otaczającym świecie. Album (CD i winyl) dostępny jest stacjonarnie w Empiku (45 salonów) oraz na stronie internetowej sklepu, a także we wszystkich serwisach streamingowych typu Spotify.

Bolewski & Tubis zagrają w Toruniu – szczegóły wydarzenia:

Kto: Bolewski & Tubis

Kiedy: 5 września, godz. 20.00

Gdzie: Brando’s Music, ul. Żeglarska 25

Bilety: W przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40 zł, dostępne w klubie oraz tutaj.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!