Już niebawem ruszą castingi, które pozwolą na zdobycie tegorocznego tytułu Miss Polonia województwa kujawsko-pomorskiego. Czym powinna odznaczać się kandydatka pretendująca do miana najpiękniejszej?

Założenia i historia konkursu

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na całym świecie. Pierwszy organizowany konkurs  miał miejsce 27 stycznia 1929 roku w Warszawie w hotelu Polonia. Przez wszystkie lata istnienia konkursu, koronę oraz tytuł najpiękniejszej nosiło 39 kobiet. Obecna formuła konkursu opiera się na 80-letniej tradycji organizacji przedsięwzięcia, jakim jest wybór najpiękniejszej Polki. Coroczne edycje skupiają uwagę milionów obserwatorów nie tylko z Polski. Zdobywczynie tytułu Miss Polonia reprezentują Polskę w międzynarodowych konkursach piękności na świecie, takich jak na przykład Miss World czy Miss Universe.

Założeniem konkursu piękności, takim jak Miss Polonia, jest ukazanie nie tylko piękna zewnętrznego kobiet, ale również wykazanie takich cech jak inteligencja, elokwencja i empatia względem potrzebujących.
Przyszła Miss Polonia powinna działać charytatywnie, m.in. pomagając fundacjom czy bezdomnym i biednym, jak również prężnie wspierać akcje społeczne czy propagując zdrowy tryb życia.

Wymagania względem kandydatek

„Miss Polonia posiada ogromną dozę wdzięku. Ma jasną, polską twarz i zgrabną dziewczęcą postać. Bądźmy pewni, że wzbudzi zachwyt w Paryżu” - werdykt jury podczas pierwszych wyborów w 1929 roku.

Kryteria, które muszą spełniać kandydatki ubiegające się o koronę najpiękniejszej, to m.in.: obywatelstwo polskie, wiek od 18 do 28 lat oraz brak widocznych mankamentów urody np. blizn.

Kiedy i gdzie?

30 i 31 marca, w godz. 13.00–19.00, w Centrum  Handlowym Toruń Plaza ul. Broniewskiego 90.