Trzy rodzaje mocnej muzyki reprezentowane przez trzy kapele, które nigdy nie zawodzą na koncertach. Front Side, Virgin Snatch i Chainsaw ruszają w trasę po Polsce a 27 marca zagoszczą w toruńskim Lizard Kingu.

Frontside w 2013 r świętował dwudziestą rocznicę powstania. Przez ten okres zespół z Sosnowca zdążył zasłużyć na opinię jednego z najlepszych deathcore`owych zespołów śpiewających po polsku. Za album „I odpuść nam nasze winy” otrzymali Fryderyka a w nowym, studyjnym materiale „Sprawa jest osobista” muzycy pod wodzą Mariusza „Demona” Dzwonka zabawiają się konwencjami, które miały wpływ na ich artystyczny rozwój.

Krakowianie z Virgin Snatch umiejętnie łączą trash metal z death metalem. Kapela nagrała już albumy „S.U.C.K” i „Art Of Lying” – kiedy basitą był jeszcze Titus, filar Acid Drinkers oraz „In The Name Of Blood” i „Act Of Grace”. Na 2014 r przygotowali zupełnie nowy album – „We Serve No One”, który zaprezentują podczas koncertu. Potężny growl Zielonego i dynamiczne partie gitarowe to na pewno rarytas dla każdego fana metalu.

W 2011 r została reaktywowana grupa Chainsaw. Chłopacy z Bydgoszczy nagrali przed laty jedną z najlepszych polskich płyt w gatunku heavy metalu – „The Journey Into The Heart Of Darkness”. Podczas koncertów, które odbywały się na terenie całej Europy supportowali pierwszy głos Iron Maiden – Di’Anno, grali też z większością gwiazd polskiej sceny metalowej. Nowy krążek studyjny – „War Of Words” powstał w ubiegłym roku i to właśnie on będzie promowany podczas trasy koncertowej.

Zwolennicy metalu ale także ci, którzy dopiero chcą go poznać będą mieli świetną okazję w czwartek od godziny 18:00 w Lizard Kingu. Bilety na toruński koncert można nabywać bez wychodzenia z domu na stronie www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju (35 zł).Frontside_2010_big

[fot. www.mystic.pl]