Kusicielka, która dostarcza wspaniałych walorów smakowych, poprawia nastrój i jest niczym słodki narkotyk. Czekolada – kto jej nie kocha? Już niedługo w Toruniu będziemy mogli zagłębić m.in. ciekawostki czy tajniki jej wyrobu za sprawą przyszłego otwarcia Muzeum Czekolady.

Muzeum Czekolady znajduje się przy ul. Łaziennej 30 w Toruniu. Z założenia to miejsce, które ma łączyć rozrywkę i edukację. W muzeum znajdziemy odpowiedź na pytania jak powstaje czekolada, skąd pozyskuje się surowce, jak wyglądał proces produkcji w przeszłości, jakim zmianom uległ wizerunek czekolady na przestrzeni lat. Muzeum zaskoczy ciekawostkami oraz zapewni atrakcyjną zabawę w trakcie organizowanych czekoladowych warsztatów. Zajęcia są m.in. związane z wyrobieniem własnej tabliczki czekolady oraz przygotowaniem czekoladowych narzędzi. Wydarzenie jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników czekolady. Degustacja różnorakich wyrobów czekoladowych czy pokazy wyrobu pralin – to czeka przyszłych zwiedzających.

12 kwietnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Czekolady. Jakie właściwości posiada ten słodycz? Czekolada zawiera solidną dawkę kakao, które jest bogate  w witaminy, mikroelementy i przeciwutleniacze. Poza polepszaczem nastroju, czekolada wykorzystywana jest również w pielęgnacji. Flawonoidy zawarte w gorzkiej czekolady chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, dodatkowo ją odżywiając. Ponadto kakao zawarte w czekoladzie podwyższa w organizmie stężenie substancji jaką jest arachidonoiloetanolamid. To neuroprzekaźnik, który jest odpowiedzialny za komunikację mózgu i komórek nerwowych. Czekolada to nie tylko słodka przekąska, dobrej jakości produkt stanowi skarbnicę cennych dla zdrowia właściwości.

Kiedy i gdzie?

1 maja, godz. 10.00, ul. Łazienna 30. Bilety w przedziale cenowym 10 – 28 zł.