Czerwiec studentom może kojarzyć się niezbyt miło – to w końcu miesiąc egzaminów. Ale zanim wpadniecie w sesyjny szał, sprawdźcie filmowe propozycje Kina Studenckiego. Czerwiec w „Niebieskim Kocyku” zapowiada się… bajkowo.

Kto powiedział, że filmy animowane można oglądać wyłącznie do 18 roku życia? I kto powiedział, że seanse w „Niebieskim Kocyku” odbywają się tylko w poniedziałki i wtorki? Ostatniego dnia maja widzowie Kina Studenckiego będą mogli zobaczyć chińską produkcję „Duża Ryba i Begonia”. Głównym bohaterem opowieści jest Chun, żyjąca w niezwykłym świecie pośród magicznych istot. Dziewczynka po skończeniu 16 lat zostaje przeniesiona do świata ludzi – jednak nie w ludzkiej postaci. Chun musi spędzić siedem dni jako czerwony delfin. Czyhają na nią liczne niebezpieczeństwa – Chun unika śmierci tylko dzięki pomocy młodego chłopaka. On sam jednak ginie. Bohaterka postanawia przywrócić go do świata żywych. Czy jej misja zakończy się niepowodzeniem? „Duża Ryba i Begonia” to druga najlepiej zarabiająca animacja w historii chińskiej kinematografii. Film zachwyca nie tylko najmłodszych.

Jeśli wydaje Wam się, że wiecie, o czym jest ten film, na pewno jesteście w błędzie. A jeżeli sądzicie, że domyślacie się zakończenia, prawdopodobnie się mylicie. Tytułowa Tully to nieco zwariowana niania. Niespodziewanie wdarła się do życia Marlo, zmęczonej codziennym życiem i opieką nad trójką dzieci. Film idealnie pokazuje, jak trudne bywa macierzyństwo w XXI wieku. W głównej roli Charlize Theron, zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Monster”. „Tully” to komedia, ale twórcy postanowili – za pomocą niespodziewanych i zabawnych sytuacji – przedstawić widzom istotne wartości.

Na zakończenie sezonu Kino Studenckie „Niebieski Kocyk” pokaże znakomitą animację. „Wyspa Psów” to film twórcy nagrodzonego Oscarami „Grand Budapest Hotel”. Głównym bohaterem opowieści – oprócz tytułowych czworonogów – jest młody Japończyk o imieniu Atari. Kiedy na mocy dekretu wszystkie psy domowe z miasta Megasaki zostają wygnane na wysypisko śmieci, Atari postanawia uratować swojego pupila. Na „Wyspę Psów” wyrusza ukradzionym samolotem. Na miejscu zaprzyjaźnia się z wieloma czworonogami. To Atari zadecyduje o losach zwierząt. Jak zakończy się ta opowieść? Sprawdźcie w „Niebieskim Kocyku”.

Czerwiec w „Niebieskim Kocyku”

„Duża Ryba i Begonia” – 31 maja (czwartek), godz. 16:00 oraz 1 czerwca (piątek), godz. 18:30 (pokaz specjalny z okazji Dnia Dziecka)
„Tully” – 4 czerwca (poniedziałek), godz. 19:00
„Wyspa Psów” – 5 czerwca (wtorek), godz. 19:00

[fot. Paula Gałązka]