Akcja „Czytaj PL” to jedna z największych akcji na świecie, która propaguje czytelnictwo. Trwa w całej Polsce, natomiast po raz pierwszy zorganizowano ją na tak wielką skalę. W Toruniu potrwa od 2 do 30 listopada. Bierze w niej udział ponad 30 miast. Dodatkowe 450 to miejscowości, w których znajdują się szkoły biorące udział w akcji. W tym roku przeczytać będzie można same bestsellery.

Czytaj.pl w Toruniu – gdzie wypożyczymy e-booki i audiobooki?

Do tegorocznej edycji przyłączyło się dziesięć zagranicznych miast. W tym Miasta Literatury UNESCO. W zeszłym roku udało się zmobilizować tysiące osób do czytania. Ta edycja ma zamiar podnieść poprzeczkę. Kody do wypożyczenia książek, w ramach akcji „Czytaj PL” w Toruniu, znajdują się na czterech wyświetlaczach tzw. Citylightach. Na Placu Rapackiego, na Placu Teatralnym, przy ul. Dąbrowskiego (dworzec PKS) oraz na Placu Świętej Katarzyny.  Dodatkowo kody znaleźć można w restauracjach, szkołach czy właśnie na przystankach autobusowych. Na łącznie siedmiu tysiącach nośników pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Do naszej dyspozycji dostępnych będzie 12 bestsellerów, a w tym 5 nowych pozycji książkowych z tego roku.

Spośród dostępnych książek, każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Dostępne będą kryminały czy książki przygodowe. Aby móc skorzystać z darmowych wypożyczalni należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj.PL. Do całej kolekcji książek, po zdobyciu kodu, każdy może zaprosić piątkę znajomych.

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”

2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”

3. Gregory David Roberts „Shantaram”

4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

5. Anna Kamińska „Wanda”

6. Jakub Małecki „Ślady”

7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”

8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”

9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”

10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”

11. Jon Ronson „#WstydźSię!”

12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

 

Organizatorami akcji jest Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz platforma e-bookowa Woblink.com.