Zbliża się Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji Toruń przygotował szereg atrakcji.

22 września to Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia warto zrezygnować z własnych czterech kółek na rzecz spaceru, roweru lub komunikacji miejskiej. Właśnie z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu na terenie zajezdni tramwajowej w Toruniu odbędzie się festyn Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Jedną z atrakcji tego wydarzenia będzie gra miejska „Tramwaj zwany innowacją”. Na czym polega ta zabawa? Uczestnicy będą musieli spacerować po Toruniu i szukać różnych punktów kontrolnych, które będą zlokalizowane w miejscach związanych z tramwajami. Trasa zawodów liczy 4 km. Drużyny mogą składać się maksymalnie z pięciu osób.
Swoje grupy będziecie mogli zgłaszać w Biurze Zawodów na terenie zajezdni tramwajowej, 22 września od godziny 11:00 do godziny 12:00. Na najlepsze drużyny czekają nagrody!

Europejski Dzień Bez Samochodu w Toruniu – dla kogo darmowe przejazdy komunikacją miejską?

Oprócz gry „Tramwaj zwany innowacją” Miejski Zakład Komunikacji przygotował inne festynowe atrakcje. Warto więc tego dnia wyjść z domu, a samochód zostawić w garażu. Tym bardziej że dla każdego, kto posiada ważny dowód rejestracyjny, poruszanie się komunikacją miejską będzie w tym dniu darmowe.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 22 września (sobota) – Europejski Dzień Bez Samochodu, godz. 11:00-13:30
GDZIE: Zajezdnia Tramwajowa MZK, ul. Sienkiewicza 24/26, Toruń
BILETY: wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku