Depilacja jest tematem, który współcześnie zdecydowanie zyskuje na popularności. W dużej mierze wynika to z aktualnych trendów odnośnie do perfekcyjnego wyglądu nie tylko sylwetki, ale także skóry. Poznaj najbardziej popularne metody depilacji.

Depilacja dla cierpliwych

Jednym z najtańszych sposobów depilacji jest klasyczne usuwanie owłosienia przy pomocy maszynki. Ostrza w precyzyjny sposób skracają włoski tuż przy linii skóry. Niestety metoda ta ma także negatywne skutki. Przede wszystkim nie jest polecana osobom, które mają wrażliwą skórę. W kontakcie z tradycyjną maszynką mogą powstać bowiem nieestetyczne zaczerwienienia, a nawet miejscowe stany zapalne. Dodatkowo metodę tą należy często powtarzać. Dla uzyskania aksamitnie gładkiej skóry niezbędne jest wykonywanie golenia nawet co drugi dzień. Klasyczna depilacja u niektórych osób powoduje także, że z czasem włoski odrastają coraz mocniejsze.

Alternatywne sposoby depilacji dla skóry wrażliwej

Ciekawą alternatywą dla osób z problemami skórnymi jest stosowanie łagodnych kremów do depilacji. W odróżnieniu od poprzedniej metody zapewniają one dłuższy efekt oraz nie wymagają użycia maszynki. Niestety także w tym wypadku nie jest to sposób pozbawiony wad. Przede wszystkim kremy są najskuteczniejsze w przypadku cienkich włosków. Dodatkowo zabieg jest dość kosztowny. Wydajność kosmetyków zależy bowiem od wielkości powierzchni depilacji. Uzyskany efektu może natomiast utrzymać się nawet do tygodnia, dzięki czemu może świetnie sprawdzić się podczas krótkiego wyjazdu. Wiele z produktów można także stosować bezpośrednio pod prysznicem, co sprawia, że preparatu możemy użyć w każdych warunkach.

Postaw na długotrwały efekt depilacji

Współcześnie wiele kobiet decyduje się na metody zapewniające długotrwały efekt depilacji. Metody, której je gwarantują, opierają się na usuwaniu owłosienia razem z cebulkami. Dzięki temu proces odrastania jest zdecydowanie dłuższy niż przy standardowych metodach. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że metody te są droższe oraz mogą powodować podrażnienia lub efekty uboczne takie jak wrastające włoski. Przy wyborze odpowiedniej metody dobrze jest skupić się nie tylko na efektach, ale także potrzebach naszej skóry. Dzięki temu będziemy cieszyć się nie tylko gładką, ale i zdrową skórą.

Czy możliwe jest trwałe usunięcie owłosienia?

Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest trwałe usunięcie owłosienia. Okazuje się, że współczesna depilacja oferuje już takie rozwiązania. W tym celu używane są specjalne wiązki światła, które sprawiają, że włosy przestają odrastać. Mimo iż metoda ta należy do najdroższych, cieszy się bardzo dużą popularnością. Uzyskanym efektem cieszymy się bowiem nie tylko przez kilka dni czy tygodni, ale nawet lata.

Depilacja popularna nie tylko wśród kobiet

Współcześnie zabiegi redukujące owłosienie popularne są nie tylko wśród kobiet. Także mężczyźni coraz częściej decydują się na trwałe zabiegi usuwające je. Mężczyźni wykonują je na wszystkich częściach ciała, dbając nie tylko o własny komfort, ale i estetykę wyglądu.

[Artykuł sponsorowany]