Święta już minęły, prezenty dawno rozpakowane, ale właściwie dlaczego nie obdarowywać się także po świętach? Przechodząc koło parku na Bydgoskim Przedmieściu można zajrzeć do schroniska dla zwierząt i może wyjść z jakimś z nich.

W ten sposób jednocześnie będzie można sprawić podwójny prezent: podarować komuś zwierzaka, a samemu czworonogowi podarować  nowy dom. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu znajdującym się na ulicy Przybyszewskiego 3 można znaleźć zarówno psy jak i koty, porzucone w różnych częściach Torunia. Są do niego przyjmowane wszystkie zwierzęta. Te w złym stanie zdrowia są poddawane kwarantannie, podczas których są poddawane chociażby zastrzykom przeciw różnym chorobom. Można zabrać ze schroniska zatem zdrowe zwierzaki poddane dokładnej opiece.

Oczywiście nie namawiamy do podarowania zwierzaka w prezencie, jeśli nie będzie on oczekiwanym przez obdarowanego. Jednak jeśli ktoś myśli o posiadaniu kota lub psa i gotów podarować mu kawałek swojego serca, to toruńskie schronisko tylko czeka na taką osobę.

Takie koty jak mały Mizu i mała Łapka oczekują tylko trochę ciepła i zainteresowania. No może, jeszcze odrobinę głaskania. Także małe szczeniaki jak Zahara czy trochę większa Goldi mogą sprawić wiele radości, także, a może przede wszystkim, dzieciom. Domu szukają również króliki. Wszystkie te zwierzęta na pewno odwdzięczą się jak najlepiej będą mogły za prezent jakim będzie ich nowy dom.


 

 

 

 

Na stronie schroniska można znaleźć opisy i historię poszukujących opiekunów zwierzaków.

Więcej na: http://schronisko-torun.oinfo.pl/