Pełnomocnik Rektora UMK ds. organizacji i ewaluacji badań naukowych, dr hab. Dominik Antonowicz, od lat walczy o umiędzynarodowienie polskich uczelni. Jego starania zostały dostrzeżone przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Socjolog, Dominik Antonowicz, został laureatem pierwszej edycji Nagrody Środowiskowej „Gwiazdy Internacjonalizacji”. Inicjatywa ta została objęta honorowym patronatem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Nagrody przyznano w następujących kategoriach:

– „Gwiazda Zarządzania – Management Star”
– „Gwiazda Kształcenia – Teaching Star”
– „Gwiazda Marketingu – Marketing Star”
– „Gwiazda Badań – Research Star”.
– „Wschodząca Gwiazda – Rising Star” oraz
– „Wybitna Gwiazda – Distinguished Star”.

Toruński naukowiec otrzymał wyróżnienie w w kategorii Research Star/Gwiazda Badań nad Umiędzynarodowieniem 2018. Nagroda zostanie wręczona w dniu 29 stycznia podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2018″ odbywającej się w Gliwicach. O wyróżnieniu zdecydowała Kapituła składającą się z przedstawicieli głównych instytucji i organizacji, które zajmują się umiędzynarodowieniem polskich szkół wyższych.

Dr hab. Dominik Antonowicz – czym zajmuje się na co dzień?

Dr hab. Dominik Antonowicz na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika pracuje od 2002 roku. Do jego zainteresowań naukowych należy polityka publiczna w zakresie szkolnictwa wyższego. Laureat „Gwiazd Internacjonalizacji” jest wielkim fanem sportu – prowadzi badania nad społecznym fenomenem kibicowania.

Więcej o pasjach i działalności dr hab. Dominika Antonowicza przeczytacie w wywiadzie, którego udzielił portalowi SpodKopca.pl

[fot. http://www.umk.pl/wiadomosci/?id=20180110145039]