Pandemia nie może krzyżować rekrutacji do szkół średnich, a te muszą się dwoić i troić, aby przekonać do siebie potencjalnych przyszłych uczniów. Drugie według rankingu Perspektyw liceum w Toruniu – IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki znalazło jednak rozwiązanie. Trzeba przyznać, że jest ono wyjątkowo oryginalne. 

Drzwi otwarte w… grze

IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki znajdujące się przy ulicy Warszawskiej to według rankingu Perspektyw drugie liceum w naszym mieście. Mimo swojej renomy, społeczność placówki musi się starać, aby przekonać do siebie potencjalnych uczniów. Zawsze taką okazją są drzwi otwarte, gdy kandydaci mogą przyjść i zapoznać się z ofertą szkoły, poznać uczniów i nauczycieli. Pandemia jednak takie wydarzenia wyklucza, chociaż, jak się okazuje, wcale niekoniecznie. Toruńska „czwórka” wpadła na oryginalny pomysł i drzwi otwarte się odbędą w… grze Minecraft.

Stworzenie szkoły w grze to praca piętnastu osób, a projekt czynnie byli zaangażowani nauczyciele: Mirosław Nowak, Krzysztof Hennig i Sylwia Kosowicz. Za motyw przewodni wydarzenia przyjęto serię filmów „Gwiezdne Wojny”. Ósmoklasiści zwiedzając zdalnie zakamarki „czwórki” natkną się na postacie znane z tej sagi. Ponadto, atrakcjami będą: pokaz fajerwerków, przejażdżka tramwajem i – oczywiście – zapoznanie się z topografią szkoły, zwiedzanie wszystkich sal, pokoju nauczycielskiego, sal gimnastycznych a nawet toalet.

Co? Gdzie? Kiedy?

Adres serwera, na którym odbędzie się to wydarzenie zostanie podany do wiadomości w piątek, 15 maja, w godzinach porannych na facebookowej stronie szkoły. Drzwi otwarte z kolei odbędą się w sobotę 16 maja od godziny 9:30 do 12:00. Ósmoklasiści zainteresowani nauką w szkole będą mogli porozmawiać na popularnym komunikatorze Discord z dużą częścią kadry nauczycielskiej oraz z uczniami, którzy zaprezentują im poszczególne profile.