Zadebiutowała albumem wydanym przez Michaela Sembello, pracowała z Michaelem Jacksonem i zespołem Slash – tak bogatym CV może pochwalić się Jennifer Batten. Amerykańska gitarzystka już niebawem wystąpi w HRP Pamela. Z okazji Dnia Gitary poprowadzi także warsztaty.

W ramach kolejnego DNIA GITARY w HRP Pamela wystąpi legendarna i ceniona na całym świecie gitarzystka – Jennifer Batten. Przez 10 lat współpracowała z królem popu – Michaelem Jacksonem, aktywnie współtworząc towarzyszący mu zespół. Na swoim koncie ma jednak także trzy własne, solowe albumy. W trakcie swojej kariery Jennifer Batten nagrywała i występowała nie tylko z Michaelem Jacksonem, ale również z takimi gwiazdami jak Jeff Beck, Carmine Appice czy Slash. Czytelnicy najsłynniejszego magazynu gitarowego „Guitar Player” okrzyknęli ją mianem najlepszej gitarzystki świata. Tym samym znalazła się w gronie takich osobistości jak Eric Clapton, Pat Metheny czy Kirk Hammett. W 2016 roku otrzymała nagrodę SHE ROCKS – przyznawaną najbardziej zasłużonym kobietom w branży muzycznej. Teraz wystąpi na scenie Hard Rock Pubu Pamela. Jako support artystki zagra angielski wokalista, instrumentalista i kompozytor, często porównywany do młodego Seasick Steve’a – Sam Jones. Muzyk gra na gitarze od dwunastego roku życia, a jego twórczość charakteryzuje unikalna mieszanka popu, grunge, bluesa i rocka. W trakcie swoich oldskulowych występów prezentuje umiejętności nabyte zarówno w trakcie grania na streecie, jak i w małych, klimatycznych klubach. Na jego muzykę szczególny wpływ wywarła współpraca z zespołem The Berlin Lights oraz z takimi osobowościami jak lider zespołu UK Subs – Charlie Charper.

Gościem specjalnym DNIA GITARY będzie Mark Olbrich. Mieszkający na stałe w Londynie muzyk od kilku lat merytorycznie wspiera to wydarzenie. Warto przypomnieć spotkanie, które artysta poprowadził wspólnie ze swoim wieloletnim przyjacielem, Zbigniewem Hołdysem w ramach DNIA GITARY 2014. W trakcie poniedziałkowego wieczoru nastąpi również prezentacja reedycji winylowego albumu jego grupy Mark Olbrich Blues Eternity pt.: „Live at Pamela Blues”, przygotowanej z okazji Record Store Day 2016. Koncert rozpocznie się 18 kwietnia o godz. 19:00. Całość poprzedzą warsztaty gitarowe rozpoczynające się o godzinie 17:00. Prowadzącymi będą Krzysztof „pARTyzant” Toczko oraz Jennifer Batten, zaś gośćmi specjalnymi zajęć Mark Olbrich oraz Sam Jones.Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

[Fot. Agata Jankowska]