Egzotyczna Islandia to marzenie wielu osób. Tajemnicza, położona nieco na uboczu, zamieszkana zaledwie przez 330tys. ludzi (i blisko dwa razy tyle owiec). Już we wrześniu będziecie mogli poznać tę wyspę od zupełnie innej strony.

Ola i Karol z bloga „Busem Przez Świat” porównali Islandię do Nowej Zelandii. Stwierdzili, że zamiast kupować bilety za kilka tysięcy złotych i lecieć na drugi koniec świata, lepiej wydać 400zł i udać się na Islandię. Ta wyspa nazywana jest niekiedy krainą ognia i lodu ze względu na czynne wulkany i lodowe laguny. Ale Islandia to także setki wodospadów i mnóstwo czarnych plaż. Kraj ten momentami przypomina Tolkienowski Mordor, a chwilami przywodzi na myśl baśń. Czy wiedzieliście, że Islandczycy wierzą w elfy?

13 września, w Dworze Artusa, będziecie mogli na dłuższą chwilę przenieść się do magicznej Islandii. A to wszystko za sprawą Karoliny Finc i Mirka Manelskiego, którzy opowiedzą o swojej blisko dwutygodniowej wyprawie do tego kraju. Podróżowali oni po wyspie autostopem, więc poznali Islandię taką, jaką jest naprawdę, mieli okazję rozmawiać z miejscowymi. Na pewno podzielą się z torunianami wieloma ciekawymi opowieściami. Doradzą także, w jaki sposób zorganizować wyjazd na Islandię i co należy wiedzieć przed rozpoczęciem przygody.

Jeśli zastanawiacie się, czy lecieć na Islandię Wizz Airem, czy może jednak wybrać inną linię lotniczą, jeśli chcecie dowiedzieć się, czy tydzień pobytu na tej wyspie naprawdę kosztuje kilkanaście tysięcy złotych i czy irlandzkie owce beczą inaczej, zjawcie się we wrześniu w Dworze Artusa. Egzotyczna Islandia i jej tajemnice czekają.

KIEDY: 13 września (środa), godz. 18:30-20:00
GDZIE: Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
BILETY: Wstęp – 2zł; emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni – wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Sara Watrak]