W najbliższą niedzielę, 24 maja, w toruńskim klubie Lizard King wystąpi Janusz Radek w programie Poświatowska/Radek. Jest to jego nowoczesna, a nawet eksperymentalno-elektroniczna odsłona z tekstami Haliny Poświatowskiej.

Recital jest wyrazem aktualnych fascynacji muzycznych Artysty – kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne elektroniczne brzmienia, podążając nawet w stronę powolnego i nastrojowego, przestrzennego ambientu. Podczas koncertu wspierać go będzie Adam Drzewiecki, pianista znany m.in. z występów z zespołem Pudelsi.

Nie jest to pierwszy raz kiedy Radek sięga po wiersze Poświatowskiej, już na jego debiutanckiej płycie Dziękuję na miłość zostały wykorzystane. Krążek szybko zyskał status złotej płyty.

– Nie potrafię oprzeć się urokowi jej wierszy. Wciąż sięgam po Poświatowską, bo jej wierzę – mówi Janusz Radek. – Jej poezja zastępuję mi iluzję medialną. Poezja jest szpicą intelektualną, językową. Ci, którzy ją tworzą, to wizjonerzy, taka była też Halina Poświatowska.

Janusz Radek jest polskim wokalistą i aktorem teatralnych inscenizacji muzycznych. Swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął w 1990 roku – wtedy zdobył I nagrodę na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Brał udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004 z utworem Pocztówka z Avignon. Występował w takich spektaklach jak Jesus Christ Superstar, Sen nocy Letniej, Opera za trzy grosze czy Zakochany Paryż. Na swoim koncie ma 7 albumów, ostatni Z ust do ust ukazał się w 2012 roku.

Kiedy: 24.05.2015 (poniedziałek) o godzinie 20:00, bramki będą otwarte od 18:00
Gdzie: klub Lizard King, ul. Kopernika 3, 87-100 Toruń
Bilety: 35 zł przedsprzedaż internetowa, 40 zł w dniu koncertu przy wejściu

[fot. Angelika Plich]