Piłkarze toruńskiej Elany jeszcze rok temu byli o krok od awansu do I ligi, niestety w tym roku walczyli w dolnej części tabeli II ligi. W niedzielę, 19 lipca, po porażce ze Zniczem Pruszków najgorsze stało się faktem. Od przyszłego roku Elana będzie grać na czwartym stopniu rozgrywek.

Znicz pogrzebał szanse Elany 

W meczu 33. kolejki II ligi Elana Toruń udała się do Pruszkowa, aby tam zmierzyć się z miejscowym Zniczem. Oba kluby to zespoły z dolnej części tabeli trzeciej klasy rozgrywkowej. Trafienia Mariusza Kryszaka i Lukasa Hrnčiara, nie wystarczyły, aby przedłużyć nadzieje żółto-niebieskich na utrzymanie. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:2.

Oznaczało to spadek do III ligi torunian na kolejkę przed końcem zmagań. Ostatnim tegorocznym rywalem Elany będzie ostatnia drużyna w ligowej tabeli Gryf Wejherowo, który w tym sezonie zdobył zaledwie 14 punktów (torunianie mają na swoim koncie 38 oczek). Do spotkania dojdzie w sobotę, 25 lipca, o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Bema.

Trzecioligowe derby Torunia

Elana w sezonie 2020/21 będzie występowała w rozgrywkach III ligi, a dokładniej w 2. grupie tego szczebla rozgrywkowego, gdzie będzie grał również Pomorzanin Toruń. Obydwa kluby zgodnie z komunikatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej sezon rozpoczną w weekend 1-2 sierpnia 2020. Pomorzanin zmierzy się przed własną publicznością z Bałtykiem Gdynia, Elana zaś zagra, z innym ze spadkowiczów z II ligi… Gryfem Wejherowo. Czyli, dokładnie z tą samą drużyną, z którą zagra jeszcze tydzień wcześniej klasę rozgrywkową wyżej. Jednak warto poczekać na oficjalne potwierdzenie terminarza III ligi sezonu 2020/21.