Po Miami, Nowym Jorku czy Barcelonie przyszedł czas na Toruń. To właśnie tu odbędzie się pierwsza w Polsce impreza elektroniczna organizowana na dachu!

 

Technodrom w Centrum Sztuki Współczesnej zwiastuje cykl elektronicznych, technicznych i futurologicznych eventów organizowanych przez kolektyw Po drugiej stronie techno, Fundację Magazyn Zmian oraz CSW. Oto line-up, którego możecie się spodziewać na najbliższym wydarzeniu.

 

Piotr Bejnar

W wieku 16 lat zainteresował się matematycznym rozkładem utworów muzycznych. Dziś jest live performerem, który eksperymentuje z różnorodnymi nowatorskimi technikami grania na żywo prezentując spektrum wyszukanych brzmień. Nie ogranicza się, nie ulega modzie – wychwytuje „brzmieniowe perełki” z różnych stylów elektroniki, co pozwala mu być częstym gościem wydarzeń kulturalnych niekoniecznie związanych z muzyką taneczną. Podczas jednej z imprez Piotr nie miał miejsca na położenie swojego MIDI controlera wiec zagrał trzymając go w rękach. Od tamtej pory przyjaciele okrzyknęli go mianem dj’a Modern Talking oraz Unstopable Korg Rider czy Czarodziej z krainy KORG. Pomysł ewoluował, Piotr zminimalizował swój setup i zaczął grać live’y trzymając sampler w rękach, jednocześnie tańcząc z ludźmi na parkiecie. Organizator cyklu imprez o nazwie Black Roses. W przeciwieństwie do jego klasycznych performance’ów – w tym przypadku zamiast niezbyt typowego live, kojarzonego z graniem z laptopa, otrzymujemy żywą improwizację, do której udziału Piotr zaprasza publiczność. Efekt jest piorunujący – to widownia generuje dźwięki razem z nim. Jest również miłośnikiem jazzu i snookera, zaś muzykę, którą gra nazywa „taneczną elektroniką”.

facebook | soundcloud

 

Isnt

Po mieszance gatunków takich jak rock, grunge czy hip-hop nadszedł czas na muzykę elektroniczną, która w jej życiu jest dziełem przypadku, a dla niektórych – przeznaczeniem. Zaczynała od zasłuchiwania się w psychodeliczną twórczość zespołu Tool i rytmicznych bębnach Slipknota, jednak w 2005 roku zafascynowała się miksowaniem płyt winylowych na warsztatach u Andy’ego Honzy. Jej pierwsze sety były przesiąknięte minimal glitchem, do których z biegiem czasu dołączyły etniczne motywy. Dziś jej sety to mocna dawka głębokiego, mrocznego i offbeat’owego techno. INST jest również promotorką i założycielką projektu artystycznego Behind the Stage (BTS). Grała już w całej Polsce, a za jej sprawą powstały takie cykle imprez jak BTS, Drgania, Electronic Picnic, Tech Dżem, Madres&Padres oraz imprezy z takimi nazwiskami jak James Ruskin, DVS1, Yapacc, Sigha, N-Type, Stanislaw Tolkachev, DVS1, Reeko, Heiko Laux czy Xhin.

facebook | soundcloud | bts

 

Kontrsala

Początkowo rezydentka w znanych toruńskich klubach. Do dziś propaguje muzykę techno oraz różnego rodzaju wizualizacje wspomagające tą muzykę. Cieszy się sympatią ze względu na duży nacisk na techno, minimal oraz deep house. Funduje hipnotyczne doznania, propaguje ciężkie, dynamiczne brzmienia gonione głębokim basem. Bawi się dźwiękiem, z czego czerpie największą przyjemność. Nie zamyka się na granie „100% live”.

facebook | soundcloud | myspace

 

Cellular Level

Wierny czarnym płytom. Choć głównie grywa techno & minimal, to nie ogranicza się on tylko do tych stylów. Od 2013 roku współtworzył toruński kolektywie Re/Animacja, który swoje pierwsze kroki stawiał w toruńskim cafe Draże. Od 2014 działa w kolektywie The Other Side Of Techno propagującym muzykę techno i toruńską scenę niezależną.

facebook | soundcloud

 

Impreza odbędzie się 16 sierpnia 2014 roku w godzinach 20:00-03:00. Miejsce to oczywiście taras CSW. Wstęp wolny!

 

[foto: csw.torun.pl]