Koszykarki Energi Toruń rozgromiły na własnym parkiecie Widzew Łódź 78-49. Dzięki wygranej zawodniczki z Grodu Kopernika awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Gospodynie od samego początku dyktowały warunki gry. Pierwsza kwarta wygrana 20-12 najlepiej obrazuje, jaka strona przeważała na parkiecie. Szczególnie dobrze spisywała się defensywa torunianek, która pozwoliła rywalkom na zdobycie zaledwie dwudziestu punktów w pierwszej połowie.

Druga część meczu była już jedynie czekaniem na końcowy gwizdek, ponieważ zarówno przyjezdne jak i gospodynie wiedziały do kogo powędrują dwa punkty za wygraną.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Joanna Walich, która zdobyła dziewiętnaście punktów. Bardzo dobrą skuteczność zaprezentowała też Emilia Tłumak, która trafiła sześć z siedmiu rzutów za dwa punkty.

Po pięciu kolejkach Energa ma osiem punktów w tabeli i zajmuje trzecie miejsce, ustępując jedynie Wiśle Kraków i CCC Polkowice. Najbliższy mecz koszykarki z Grodu Kopernika rozegrają 26 października na swoim terenie, a rywalem będzie drużyna KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

ENERGA TORUŃ 78-49 WIDZEW ŁÓDŹ

(20-12, 21-8, 18-19, 19-10)

Energa: Walich 19, Gulak-Lipka 13, Tłumak 12, Caldwell 8, Iamstrong 6, Ratajczak 6, Darnikowska 4, Idczak 4, Wieczyńska 4, Dixon 2.