Traktujecie Hana Solo jak swojego przyszłego męża? Waszym marzeniem jest ułożenie R2D2 z klocków Lego? Oglądaliście wszystkie części „Gwiezdnych Wojen” przynajmniej kilka razy? Ten escape room jest dla Was!

W Toruniu, przy Rynku Nowomiejskim 13, od ponad roku działa Muzeum Star Wars. Można w nim podziwiać figurki postaci z filmów, a także różne gadżety związane z sagą. Niedawno, w tym samym miejscu, uruchomiono Escape Room Odległa Galaktyka. Na początek twórcy pozwolą Wam się wcielić w Przemytników Jabby. A na przyszły rok szykują kolejną niespodziankę.

Escape room Star Wars? To możliwe!

W pokoju znajdziecie mnóstwo nawiązań do „Gwiezdnych Wojen”, zarówno w formie dekoracji, jak i zadań. Jednak jeśli nigdy nie oglądaliście żadnego z filmów sagi, nie martwcie się. Wiedza specjalistyczna nie jest potrzebna do rozwiązania zagadek. Przyda się za to skupienie, spostrzegawczość i umiejętność liczenia (ale nie pierwiastków). Jak w każdym escape roomie, warto mieć oczy dookoła głowy. Nie krępujcie się zaglądać w podejrzanie wyglądajcie otwory.

Twórcy przygotowali dla Was bardzo dużo różnorodnych zagadek, więc ani przez chwilę nie będziecie się nudzić. Co więcej, oprócz tradycyjnych kłódek, będziecie musieli zmierzyć się z nowoczesną technologią. Jeśli napotkacie problem, przemili pracownicy chętnie Wam pomogą. Na ucieczkę macie 60 minut, jednak jeśli nie uda Wam się rozwiązać wszystkiego w wyznaczonym czasie, nie martwcie się – możecie spędzić w Odległej Galaktyce tyle czasu, ile potrzebujecie. Po upływie wyznaczonej godziny Darth Vader Was nie wyprosi.
Zagadki nie są banalne, więc osoby, które mają już na koncie wizyty w escape roomach, na pewno nie będą się nudzić. W dodatku twórcy umieścili w pokoju dystraktory, które mają Was zmylić i sprowadzić na manowce. Nie dajcie się!

Escape Room Odległa Galaktyka jest wyjątkowy również dlatego, że w cenie wejścia do pokoju zagadek możecie zwiedzić Muzeum Star Wars z największą kolekcją w Polsce.
Powodzenia w ucieczkach i niech moc będzie z Wami!