Już pod koniec września ogarnie nas prawdziwa furia. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Transgresje, który w tym roku odbędzie się właśnie pod hasłem „Furia”. Będzie to święto muzyki emocjonalnego niepokoju!

Festiwal odbędzie się w dniach 21 – 24 września, a koncerty będą miały miejsce w Klubie NRD oraz w dawnym zborze ewangelickim na Rynku Nowomiejskim. Ponadto, w przestrzeni miejskiej, rozlokowane zostaną instalacje dźwiękowe, które przygotują Hubert i Monika Wińczyk, Agata Babalska, Kuba Kopczyński. Podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenie zobaczymy takie gwiazdy jak: Krzysztof Zalewski, Pro8l3m, Islam Chipsy, Furia, Blank Banshee, Úlfur Úlfur, Super Besse, Nervy, Arturas Bumsteinas, Niechęć, Jesień, The Pau.

Festiwal Transgresje – idea imprezy

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu, Transgresje to interdyscyplinarny, międzynarodowy festiwal, podczas którego prezentowane są  najnowsze trendy artystyczne z pogranicza muzyki współczesnej, field recordingu, performance’u, sztuk wizualnych i architektury. Festiwal wyrósł z chęci realizacji wydarzenia, które oddziałuje w szerszym spektrum bodźców i pozwala na emocjonalne przeżywanie muzyki w sprecyzowanym kontekście kulturowym. Projekt swoją formułą nawiązuje do XX­ wiecznej tradycji awangardowej pracy z dźwiękiem i muzyką w niekonwencjonalnych przestrzeniach architektonicznych. Jego aktualna odsłona wyrosła z potrzeby innego ukazywania muzyki – stworzenia festiwalu będącego, podobnie jak w przypadku sztuk wizualnych, urzeczywistnieniem koncepcji kuratorskiej.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w październiku 2015 roku pod hasłem „Bunt maszyn” i okazała się sukcesem artystycznym jak i organizacyjnym.  Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Emic.

Festiwal Transgresje „Furia” – szczegóły wydarzenia:

Co: Festiwal Transgresje „Furia”

Kiedy: 21 – 24 września

Gdzie: Klub NRD oraz dawny zbór ewangelicki na Rynku Nowomiejskim

Bilety: I pula – 49 zł, II pula – 69 zł

Bilety do nabycia tutaj.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!