Zachwycały podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, teraz wróciły do toruńskiej sali kinowej. Filmy z serca Polski to nie lada gratka dla kinomaniaków, zwłaszcza tych zafascynowanych krótkimi formami.

Nagradzane wielokrotnie na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, oryginalne, starannie przemyślane – w ciągu 12 lat trwania festiwalu Tofifest zaistniało na nim wiele naprawdę dobrych filmów polskich twórców. W całość zebrali je pomysłodawcy projektu Filmy z serca Polski. Produkcje prezentowane w ramach cyklu łączy nie tylko wysoki poziom artystyczny czy fakt, że zostały docenione przez krytyków. Twórcy tych filmów to osoby związane z regionem kujawsko-pomorskim. Wśród nich znaleźli się mi.in. Ryszard Kruk, Maciej Cuske, Marcin Sauter, Rafał Kapeliński, Marcin Gładych, Jacek Kościuszko, Marcel Woźniak czy Monika Kuczyniecka.

Filmy z serca Polski to poruszające fabuły i przejmujące dokumenty, które przedstawiają obraz Polski i Europy na początku XXI wieku. Dodatkowym urozmaiceniem są przeplatające je teledyski czołowych polskich zespołów, takich jak: Czesław Śpiewa, Bajzel, Sofa, Rejestracja i Fox. Wszystkie wideoklipy zostały zrealizowane w technikach rysunkowych, lalkowych i plastelinowej, które wymagają od twórców nie tylko talentu, ale i ogromu pracy.

Przegląd składa się z dwóch dwugodzinnych bloków filmowych, które w Dworze Artusa będziemy mogli zobaczyć 29 i 30 marca o godz. 18:00. Bilety w cenie 5 zł (jeden dzień) i 7 zł (karnet dwudniowy) nabyć można w kasie Dworu Artusa.

[fot. materiały organizatorów]