W piątkowe popołudnie na Motoarenie zespół Get Well Toruń odbył ostatni sprawdzian przed niedzielnym startem nowego sezonu PGE Ekstraligi. Rywalem toruńskich żużlowców była drużyna pierwszoligowego Orła Łódź.

W rozegranym o 16.00 ostatnim treningu punktowanym przed startem ligowych rozgrywek drużyna Get Well Toruń pokonała pierwszoligowca z Łodzi 48-41. Dla obu ekip dzisiejszy sparing był okazją do ostatnich poprawek przed ligową rywalizacją. Trener Orła miał okazję do obserwacji Rohana Tungate’a i Timo Lahtiego i podjęcia decyzji, który z nich wystąpi w meczu 3 kolejki Nice polskiej ligi z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa. Dla zawodników z Torunia z kolei było to ostatnie przetarcie przed wyjazdem do Rybnika na inaugurację PGE Ekstraligi. Szanse otrzymali nasi młodsi zawodnicy oraz Adrian Miedziński i Kacper Gomólski. Zabrakło natomiast zagranicznych liderów drużyny.

Oto dorobek punktowy zawodników Get Well Toruń:

Kacper Gomólski 6 pkt., Craig Cook 4+1, Adrian Miedziński 9, Marcin Kościelski 2, Paweł Przedpełski 10+1, Dawid Krzyżanowski 7+1, Igor Kopeć-Sobczyński 7, Marcin Turowski 3.

Najlepiej punktującymi w drużynie Orła byli Robert Miśkowiak 11+1 pkt. i Damian Adamczak 8.

Dorobek punktowy poszczególnych zawodników Get Well Toruń w meczach sparingowych oraz naprawdę dobra forma chociażby Adriana Miedzińskiego napawają sporym optymizmem przed ligową batalią. Oczywiście są to tylko mecze sparingowe i nie można na nich opierać daleko idących wniosków. W treningach punktowanych testowane są różne warianty taktyczne i sprzętowe. Patrząc na same wyniki zawodników należy wyróżnić Adriana Miedzińskiego (11, 7, 7+1, 9). Równa forma, szybki i pewny na torze, oby tak dalej. Podobnie Martin Vaculik (10, 10+1  i Kacper Gomólski (9+3, 6+1, 8, 9). Chris Holder jechał tylko raz w meczu z Wybrzeżem Gdańsk i zdobył 9 pkt. Świetnie zaprezentował się natomiast podczas Best Pairs Cup i o formę naszego kapitana możemy być spokojni. Jeśli chodzi o Grega Hancocka, nie wyszedł mu tylko pierwszy mecz z Grudziądzem (3+1), ale w rewanżu zdobył już 12 pkt. Postawa juniorów też może cieszyć kibiców. Oczywiście numerem jeden i pewniakiem w składzie jest Paweł Przedpełski (9, 6+1, 10, 10+1), zaś o drugie miejsce dla juniora powalczą kontuzjowany w obecnej chwili Norbert Krakowiak oraz Dawid Krzyżanowski z Igorem Kopeć-Sobczyńskim. Zwłaszcza ten drugi nieźle się prezentował i być może dostanie już niedługo szansę ligowego debiutu.

Start sezonu PGE Ekstraligi dla torunian w niedzielę 10 kwietnia o g. 17:00 w Rybniku – Get Well Toruń zagra z beniaminkiem ligi, miejscowym  ROW-em.

Fot. Sławomir Kowalski