W ramach budżetu partycypacyjnego na 2018 roku pod głosowanie trafiło 125 projektów zaproponowanych przez mieszkańców Torunia. Głosowanie zacznie się 17 czerwca i potrwa do 26 czerwca 2017 roku. Do rozdzielenia jest kwota w wysokości 7,05 miliona złotych.

Mieszkańcy miasta Kopernika złożyli łącznie 184 projekty. 5 z nich posiadało zadania, które są w trakcie realizacji, ewentualnie są zaplanowane na 2017 rok. 14 miało w sobie błędy formalne, a 40 w ogóle nie przeszło procesu weryfikacji i nie zostało poddanych pod głosowanie. Najwięcej projektów obejmuje rekreację i zielone tereny, następnie znajdują się parkingi i chodniki, potem place zabaw i siłownie, ale i silną grupą są propozycje sportowe i kulturalne.

W puli ogólnomiejskiej znalazło się 38 projektów, tam mieszkańcy mają do dyspozycji 2 115 000 zł. W lokalnych pulach rozdzielona będzie kwota 4 935 000 zł, tam znalazło się 87 projektów. W Bydgoskim i Wrzosach najwięcej, a najmniej na Rudaku.

Jak i gdzie głosować?

Na ten moment, autorzy mają czas na rozreklamowanie swoich projektów. Głosowanie zacznie się w sobotę 17 czerwca i potrwa do 26 czerwca. Prawo do głosu mają osoby, które ukończyły 16 lat i posiadają centrum życiowe. Będzie można głosować dzięki stronie internetowej www.budzet.torun.pl lub wypełniając kartę do głosowania.

 

Kartę będzie można wrzucić do urny w wyznaczonym punkcie:

•Punkt Informacyjny Urzędu Miasta – Centrum, ul. Wały gen Sikorskiego 8

•PIUM – Podgórz, ul. Poznańska 52

•PIUM – Grudziądzka, ul. Grudziądzka 126b

•PIUM – Rubinkowo, ul. Dziewulskiego 38

•PIUM – Plaza, ul. Broniewskiego 90

•Wydział Spraw Administracyjnych, ul. Batorego 38/40

•Wydział Ewidencji i Rejestracji, ul. Wały gen. Sikorskiego 25

•Książnica Kopernikańska, filia nr 7 – Rudak, ul. Okólna 169

 

lub wysłać pocztą na adres:

•Urząd Miasta Torunia

•ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń

 

Specjalny mobilny punkt będzie też funkcjonował podczas pikniku z okazji Święta Miasta 24 czerwca, na Bulwarze Filadelfijskim.

Karty będą dostępne w punktach głosowania i na www.torun.pl/bp od 16 czerwca.

 

UAKTUALNIENIE: Liczba projektów wzrosła do 130.

- Pierwotnie na liście projektów do głosowania znalazło się 125 wniosków – powiedział Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. – Zespół weryfikujący uwzględnił jednak uwagi kilku wnioskodawców i po ponownym przeanalizowaniu dokumentów zaproponował zmiany na listach, które po zaakceptowaniu przez Prezydenta Torunia, zostały zaktualizowane.