Korzystacie z roweru miejskiego? A może chcielibyście to robić, ale nie odpowiada Wam lokalizacja stacji? Weźcie udział w ankiecie, liczy się każdy głos!

Obecnie w Toruniu znajduje się 25 stacji roweru miejskiego. W kolejnym roku ma ich być już 40. Gdzie będą umieszczone? Wszystko zależy od Was.

Obecne stacje Toruńskiego Roweru Miejskiego wybrali kilka lat temu mieszkańcy Grodu Kopernika. W kwietniu i maju 2017 roku odbyły się kolejne konsultacje, podczas których torunianie mogli wskazywać miejsca będące według nich idealną lokalizacją dla stacji TRM. Ponad 1300 osób postanowiło zabrać głos w tej sprawie. Wszystkie propozycje dokładnie przeanalizowano. Okazało się, że optymalna mapa rowerowa Torunia liczy 60 stacji. Niestety miasto nie jest w stanie uruchomić tylu rowerowych stanowisk do 2018 roku. Zdecydowano, że obecna liczba wzrośnie do 40. 22 stacje pozostaną bez zmian, gdyż położone są w optymalnych dla torunian miejscach. Natomiast 18 pozostałych stacji trafiło do głosowania. To od Was zależy, które są najistotniejsze i które najbardziej pomogą torunianom w wygodnym przemieszczeniu się po mieście.
Jak wygląda ankieta? Mieszkańcy mają do wyboru 38 punktów na mapie Torunia. Należy wybrać spośród niż 18, które najlepiej odpowiadałyby potrzebom torunian.

Głosowanie na stacje Toruńskiego Roweru Miejskiego trwa od 20 lipca do 31 lipca 2017. Nie zostało już więc zbyt wiele czasu, więc jeśli zależy Wam na podzieleniu się swoją opinią, zróbcie to w tym tygodniu. W pliku nr 1 opisano 38 możliwych do wyboru lokalizacji. Natomiast plik nr 2 zawiera informacje dotyczące 22 stacji, które nie są poddane głosowaniu, gdyż torunianom odpowiadała ich dotychczasowa lokalizacja, chętnie korzystali z rowerów umieszczonych w tych właśnie miejscach. Ankietę znajdziecie pod tym linkiem

Jeśli jeździcie po Toruniu rowerem bądź zależy Wam na tym, by stacja TRM została umieszczona w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania, nauki czy pracy, nie wahajcie się i weźcie udział w ankiecie.