Rewelacja festiwalu filmowego w Berlinie, komediodramat w gwiazdorskiej obsadzie Grand Budapest Hotel w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk” już w najbliższy poniedziałek!

Amerykański reżyser Wes Anderson, autor m.in. Genialnego klanu, Kochanków z Księżyca Fantastycznego pana Lisa jest specjalistą od łączenia w swoich filmach realizmu i elementów fantastyki i magii. Nie inaczej jest w jego najnowszym dziele, którego akcja dzieje się w okresie międzywojennym w fikcyjnym europejskim państwie o znajomej nazwie… Republika Żubrówki. Jego głównym bohaterem jest konsjerż w słynnym hotelu Grand Budapest, Gustave (w tej roli Ralph Fiennes). Wspólnie z hotelowym boyem Zero (Tony Revolori) zostaje uwikłany w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu „Chłopiec z jabłkiem” i burzliwą walkę o rodzinne dziedzictwo.

Seans filmu odbędzie się 3 listopada o godzinie 19.00 w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk” w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” (Gagarina 37a). Bilety: 10 zł studenci i posiadacze Karty Absolwenta UMK, 12 zł pozostałe osoby.

„Grand Budapest Hotel” (Wielka Brytania/Niemcy 2014)
reżyseria: Wes Anderson
wykonawcy: Ralph Fiennes, Tony Revolori, Tilda Swinton, Edward Norton, F. Murray Abraham
czas trwania: 100 min