Już w najbliższą niedzielę 29 maja o godz. 19:30 na torze w Grudziądzu wielkie speedwayowe derby województwa kujawsko-pomorskiego.

W meczu siódmej kolejki PGE Ekstraligi zmierzą się MRGARDEN GKM Grudziądz i GET WELL Toruń. Mecze derbowe zawsze wywołują ogromne emocje u kibiców, ale także zawodnicy czują, że to coś więcej niż zwykłe ligowe spotkanie. Po ostatnim, bardzo wysokim zwycięstwie torunian nad wicemistrzami Polski z Wrocławia (60-30) morale w drużynie jest dobre, a i fani zapomnieli już o klęsce w Gorzowie. Spotkanie w Grudziądzu na pewno nie będzie łatwe. W tym sezonie nikt tam jeszcze nie zdołał wygrać. Gospodarze zrobili ze swojego toru prawdziwą twierdzę, gdzie króluje Tomasz Gollob.

W poprzednich rozgrywkach dwukrotnie mierzyliśmy się z grudziądzanami. Na Motoarenie wygraliśmy zdecydowanie (59-31) natomiast w Grudziądzu przegraliśmy (49-41). Przed bieżącym sezonem również się dwukrotnie potykaliśmy. W sparingowym dwumeczu nie zdołaliśmy jednak ani razu wygrać, pomimo tego, że zawodnicy prezentowali się całkiem przyzwoicie.

Mamy wielką nadzieję, że ekipa GET WELL Toruń jako pierwsza odczaruje grudziądzki tor. Trzymamy kciuki aby tak się właśnie stało.