Właśnie skończyli nagrywać nowy materiał, a wraz z nastaniem jesieni ruszają w kolejną trasę. W ramach Tańczmy Tour wystąpią przed toruńską publicznością już 8 listopada. 

- Zaczyna się jesień, a wraz z nią kolejna trasa. Nazwaliśmy ją Tańczmy Tour, bo nie będziemy płakać, że nadszedł koniec lata. Będziemy się cieszyć. Jest ku temu kilka powodów – tak zespół zapowiedział trasę na swoim fanpage’u.

W trasie będą im towarzyszyły dwa zespoły – Muzyka Końca Lata oraz Bezsensu. Ten pierwszy wystąpi z happysad w Toruniu. To nie będzie ich pierwsza wspólna trasa, wcześniej koncertowali razem podczas Nostress Tour w 2006 roku.

Tańczmy Tour to także nowości w składzie – szykuje się wzmocnienie wśród instrumentów dętych i klawiszy. Jednak najważniejszym powodem do świętowania tej jesieni jest X-lecie wydania płyty „Podróże z i pod prąd”. W związku z czym nie zabraknie kilku rzadziej granych numerów w setliście.

happysad zagra w toruńskiej Od Nowie już 8 listopada.

Debiutancki album „Wszystko jedno” ukazał się nakładem S.P. Records w 2002 r. Uznany zresztą przez „Teraz Rock” za jeden z 50 najważniejszych albumów  historii polskiego rocka. Kolejny „Podróże z i pod prąd” z 2005 r. zebrał również pozytywne recenzje. Trzeci zaś album happysad „Nieprzygoda” z 2007 r. był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce. Po drodze do kolejnego albumu studyjnego trafiła się koncertówka „na żywo w STUDIO” (okazała się później złotą płytą). Dalej były już dobrze znane publiczności „Mów mi dobrze” z 2009 r., „Zadyszka” z 2011 r., „Ciepło/ Zimno” z 2012 r. i najnowszy ubiegłoroczny „Jakby nie było jutra”.

Żeby umilić Wam oczekiwanie na koncert warto przypomnieć sobie ich  ostatni występ:

Bo gdzie było nam dobrze, jak tam [relacja z koncertu]

Fotorelacja z koncertu

happysad: Sztuka to nie kuchnia z Ikei [wywiad]

 

[fot. Paula Gałązka]