Najsłynniejszy zespół ze Skarżyska-Kamiennej ma dość świeżego powietrza i ze scen plenerowych przeniesie się jesienią do „dusznych klubów, gdzie leje się z sufitów i po ścianach”. Taką nowiną zespół podzielił się dzisiaj na swoim Facebooku.

happysad swoją jesienną trasę, podczas której odwiedzi łącznie 23 miasta rozpocznie 6 października w Bydgoszczy. Zespołowi określającemu swoją muzykę jako regresywny rock, mieszającą w różnych istniejących stylach towarzyszyć będą łódzki band Ted Nemeth i Eleanor Gray z Poznania. Młode zespoły dzięki tej trasie na pewno zyskają nowych fanów.

Kuba Kawalec i spółka na koncertach zamierzają stracić na scenie krew, pot i „co tam jeszcze będą mieli do wyrzucenia z siebie”. W Toruniu zagrają 10 listopada. Wiadomo za to, że zagrają sami, bez towarzyszących im na trasie zespołów.

Zespół, który przybierał w swojej karierze już różne nazwy (HCKF i Happy Sad Generation) na swoim koncie ma 6 długogrających albumów. Debiutował płytą „Wszystko jedno” w 2004 r. Od tego czasu przeszedł sporą ewolucję mimo unikania nawiązań do jakiejkolwiek ideologii, prezentując może czasem lekką, ale zawsze charakterystyczne granie.

Na tyle charakterystyczne, że kiedy nagrali płytę zupełnie inną od poprzednich, na których obecnych było nieco więcej elektroniki a styl był jakby trochę mniej beztroski i nieskomplikowany, fani początkowo nie mogli się do tej płyty przyzwyczaić. Zmieniło tę sytuację koncerty, na których happysad dalej energetyzował publikę tak samo jak czynił to przez wcześniejsze lata. Czego potwierdzeniem był pierwszy  toruński koncert po wydaniu ” Jakby nie było jutra”, z którego relację możecie przeczytać tutaj.

Teraz na pewno publiczność toruńska znów się nie zawiedzie. W oczekiwaniu na koncert, które wypełni się po brzegi polecamy także lekturę wywiadu, którego udzielili nam Kuba Kawalec i gitarzysta Łukasz Cegliński.

DATA: 10 listopada 2016 (czwartek), godz. 19:00
MIEJSCE: Od Nowa, ul. Gagarina 37A
BILETY: 50 zł przedsprzedaż/60 zł w dniu koncertu
SZCZEGÓŁY: strona zespołu

[Fot. Paula Gałązka]

WPIS AKTUALIZOWANY