Teatralna grupa KOLEKTYW ZW już 26 listopada zaprasza nas na premierę monodramu w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. „Ściana” to niebanalna historia o banalnym człowieku, który wiedzie (nie)banalne życie…

Historia nawiązuje do człowieka, którego mijamy na co dzień w trakcie każdego, prostego zadania. Stania w kolejce, robienia zakupów czy po prostu przechodzenia przez ulicę. Człowiek ten to pokojowy malarz, fachowiec od remontów mieszkań, kreatywny duchem, który dopiero co wyszedł z więzienia. Jest to jednak człowiek, który swoją osobowością, zainteresowaniami i sposobem bycia nie zasługuje na zamieszczenie go w szufladkę z napisem „kryminalista”. Bohaterem, o którym mowa jest Staszek. Niezwykle utalentowany, uczuciowy i charyzmatyczny aktor, który od lat kreuje własny świat i jego rzeczywistość.

Historia Staszka jest historią toruńskiego aktora Damiana Droszcza, który za pomocą monodramu pragnie nas przestrzec, obudzić z letargu, otworzyć nam oczy na aspekty życia codziennego. Głosem zwyczajnego Staszka zabiera nas w głąb niezbyt zwyczajnego siebie, a może i w głąb każdego z nas?

„Ściana” powstała w ramach projektu „W tym domu się nie krzyczy”. Realizacja monodramu udała się dzięki Stypendiom Urzędu Miasta Torunia w dziedzinie kultury oraz Artystycznemu marszałka województwa kujawsko-pomorskiego na 2017 rok.

SZCZEGÓŁY

Kiedy? 26 listopada (niedziela), godzina 21:00.

Gdzie? Pałac Dąmbskich ul. Żeglarska 8.

Wejście: spektakl zamknięty dla zaproszonych gości.

[Fot.:http://7.s.dziennik.pl/pliki/2135000/2135382-shutterstock-77250334-900-668.jpg]