Po upadku Budowlanych Toruń wydawać się mogło, że siatkówka kobiet w naszym mieście zejdzie na jakiś czas w cień. Nic bardziej mylnego, zawodniczki AZS UMK dzielnie niosą na swych barkach odpowiedzialność za piękniejszą odmianę siatkówki w Toruniu. Przed nimi historyczna wręcz szansa.

Upragniony awans stanie się faktem?

Sezon 2019/20 był w wykonaniu „akademiczek” wręcz wymarzony. Nie odniosły one żadnej porażki i straciły zaledwie jednego seta przez cały sezon. Dało im to tytuł mistrzyń III. ligi w województwie Kujawsko-Pomorskim i prawo gry w turniejach barażowych o awans na trzeci szczebel rozgrywek. Pandemia jednak pokrzyżowała ten plan i siatkarki musiały czekać na rozwój sytuacji. Ten okazał się być dla AZS-u UMK bardzo pozytywny, bowiem torunianki otrzymały zaproszenie do gry w II lidze piłki siatkowej kobiet.

Historyczna chwila

Do tej pory siatkarki AZS-u UMK Toruń nie grały na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Stanowi to dla nich zatem wielką i wręcz historyczną szansę. W tym momencie nie wiadomo, czy ujrzymy siatkarki z Grodu Kopernika w II. lidze. Włodarze klubu o swojej decyzji poinformują już wkrótce, jednak już proszą kibiców o wsparcie klubu.