Rubinkowski pumptrack istnieje od prawie dwóch lat. Z miejsca stał się jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z największego toruńskiego blokowiska. MOSiR wraz z Urzędem Miasta i stowarzyszeniem GO SPORT! postanowili zorganizować na tym obiekcie „Freestyle Battle”. Na czym dokładnie polegać będzie impreza?

Zmagania dla każdego

I Amatorskie Mistrzostwa Torunia na pumptracku odbędą się już w sobotę, 25 lipca, w godzinach 15:00-18:00. Areną zmagań będzie pumptrack przy ulicy Łyskowskiego (przy IX Liceum Ogólnokształcącym) na Rubinkowie I. Jak informują organizatorzy zawody będą miały amatorską formułę, a rywalizacja odbywać się będzie w następujących kategoriach: hulajnogi, rowery, rolki, deskorolki.

W każdej z kategorii wygra ten, kto pokona trasę najszybciej. Uczestnicy będą mieli dwie próby, a liczyć się będzie lepszy rezultat. Każdy ze śmiałków będzie musiał obowiązkowo posiadać kask. Zapisy odbędą się w dniu imprezy od godziny 14:30.

Dodatkowe atrakcje

Impreza jest organizowana w ramach „Lata w Toruniu bez nudy”, stąd będzie posiadać należyty rozmach. Oprócz zawodów zaplanowano także: szkolenia rolkowe z instruktorem (również dla dzieci), oprawę dj’ską, pokazy jazdy i ewolucji na torze, strefę animacji, konkursy z nagrodami.