Profesjonalne CV, ciekawe znajomości, umiejętność autoprezentacji – korzyści płynących ze szkoleń rozwojowych nie brakuje. Doskonałą okazją, aby się o tym przekonać będzie 2. edycja cyklu szkoleniowego I Krok do Sukcesu. AEGEE-Toruń zaprasza na nią już 19 i 2o listopada do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

I Krok do Sukcesu to cykliczne szkolenia skierowane do młodych mieszkańców Torunia, w szczególności do studentów i absolwentów uczelni wyższych. Ich celem jest rozwój umiejętności oraz pozyskanie informacji, które z pewnością okażą się przydatne do wykonania pierwszego kroku na rynku pracy. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy będą zdobywać potrzebną wiedzę, a nad ich rozwojem czuwać będą profesjonalni trenerzy. Po zakończeniu spotkań każdy otrzyma również zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Co wyróżnia nasz projekt? Nietuzinkowa mieszanka cech, którą nazwałbym „profesjonalną spontanicznością”. – mówi Adam Majda, koordynator bloku rozwoju wewnętrznegoAEGEE to grupa ludzi z pomysłem i pasją, nasze projekty skierowane są DO ludzi, którzy pragną w życiu działać, OD ludzi, którzy pragną dokładnie tego samego.

W 2. edycji projektu postawiono na próbę rozwoju całościowego. Dzięki temu uczestnicy będą mogli jak najlepiej przygotować się na każdą ewentualność, jaka czeka ich na niepewnym rynku pracy. W tym roku I Krok do Sukcesu trwa dwa dni, a swoim zakresem obejmuje dwa bloki szkoleniowe – rozwoju wewnętrznego i rozwoju zewnętrznego.

Blok rozwoju wewnętrznego dostarczy wiedzy związanej z umiejętnościami osobistymi. Pomoże ona lepiej poradzić sobie w rozmowach o pracę, negocjacjach lub sytuacjach życia codziennego. W tym roku prelegenci skupią się głównie na autoprezentacji czy efektywnym pisaniu CV. Ponadto uczestnicy będą mogli usłyszeć o realizacji celów, a także poznają podstawy kreatywnej metody Design Thinking.

Wizytówką bloku wewnętrznego będzie zatem grono prelegentów, którzy podzielają nasz entuzjazm – dodaje Adam Majdazaangażowanie i przekażą uczestnikom odrobinę swej wiedzy oraz energii. Jak sama nazwa wskazuje, dzień bloku wewnętrznego będzie okazją do pracy nad samym sobą. Pracy, którą najlepiej określić mianem „syzyfowej”. Będzie co robić!

Z kolei blok rozwoju zewnętrznego skupi się na temacie rozwijania swojego biznesu i zagadnieniu pracy zespołowej. Prelegenci przygotowali warsztaty o tworzeniu własnego biznesu opartego czy to na pasji, czy też pomaganiu. Ponadto przewidziana jest prelekcja o rozwijaniu swojej firmy od idei do prominentnej inwestycji. Podczas warsztatów uczestnicy odbędą także krótkie szkolenie na temat  możliwości właściwej kreacji wizerunku w Social Media.

Zapisy na szkolenia I Krok do Sukcesu potrwają do 17 listopada. Specjalne wejściówki w cenie 15 zł zakupić można tutaj, a szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej oraz fanpage’u wydarzenia.

Poniżej filmik promujący szkolenia:

Sobota, 19 listopada

8.30 – 8.45 Rejestracja uczestników
8.45 – 9.00 Rozwój wewnętrzny w organizacji studenckiej – Anita Węglicka
9.00 – 10.30  Zrozumieć kreatywność, to zrozumieć człowieka – wstęp do metody Design Thinking – Rafał Moczkodan
10.30 – 10.45 Przerwa kawowa
10.45 – 12.15 Co robić i czego nie robić gdy piszesz CV i bierzesz udział w rozmowie kwalifikacyjnej – Ewa Banaszak
12.15 – 14.15 Przerwa obiadowa
14.15 – 15.45 Blaski i cienie realizacji celów – Przemysław Czarnowski
15.45 – 16.00 Przerwa kawowa
16.00 – 17.30 Autoprezentacja – techniki aktorskie w życiu codziennym – Marcin Drewek
17.30 – 17.45 Zakończenie dnia

Niedziela, 20 listopada

8.30 – 8.45  Rejestracja uczestników
8.45 – 9.00  Rozwój zewnętrzny w organizacji studenckiej – Anita Węglicka
9.00 – 10.30 Elastyczność w biznesie – jak połączyć pasję, marzenia i pracę z potrzebami rynku – Magda Foeller
10.30 – 10.45  Przerwa kawowa
10.45 – 12.15  Personal Branding w Social Media – Tomasz Grzelak
12.15 – 14.15  Przerwa obiadowa
14.15 – 15.45  Jak założyć lokalną firmę i nie zbankrutować?  – Beata Young
15.45 – 16.00  Przerwa kawowa
16.00 – 17.30  Jak odnieść sukces w biznesie opartym na pasji i pomaganiu – Ewa Wilmanowicz
17.30 – 17.45  Zakończenie dnia

Patronat nad wydarzeniem sprawuje redakcja Spod Kopca.

[Fot. materiały prasowe]