Przed nami III edycja drugiego cyklu toruńskich biegów, które poświęcone są tematyce wolności Polski i miasta Torunia. Obecna edycja ma na celu uczczenie 100-lecia powrotu miasta Torunia do wolnej Polski.

9 listopada po raz kolejny uczcimy niepodległość Torunia

Zarówno rocznica odzyskania niepodległości przez miasto Kopernika, jak i bieg finałowy, przypada 18 stycznia 2020 roku. Mimo to, przygotowania do tego dnia trwają od marca 2019 roku, kiedy to mieliśmy okazję spróbować swoich sił w I edycji wydarzenia. 9 listopada odbędzie się trzeci i przedostatni bieg.

III edycja Toruńskich Biegów Wolności – co czeka uczestników wydarzenia?

Biegacze będą mogli skorzystać z szatni, toalet oraz pryszniców, które zostaną udostępnione dla nich na ul. Popiełuszki. O godzinie 10:45 rozpocznie się wspólna rozgrzewka, a o 11:00 uczestnicy rozpoczną bieg.

Biegacze zostaną podzieleni na grupy męskie, żeńskie i mieszane, a ich celem będzie pokonanie 5 km. Dystans może nie sprawia dużego wrażenia, ale warto odpowiednio się do niego przygotować. Głównym celem kontynuacji zeszłorocznej imprezy – Toruńskich Sztafet Wolności, jest zapewnienie dobrze spędzonego czasu jej uczestnikom. Dlatego też, wprowadzono niewielkie zmiany w trasie, aby ułatwić biegaczom możliwe trudne warunki pogodowe. Trasa skupia się na Bulwarze Filadelfijskim, a kończy metą przy Przystani Sportów Wodnych.

Każdy uczestnik Toruńskich Biegów Wolności otrzyma pamiątkowy medal, którego szarfa będzie w kolorze flagi miasta Torunia. Inspiracją medalu III edycji Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 jest wizerunek Stefana Łaszewskiego, czyli pierwszego wojewody pomorskiego II RP.

Udział w wydarzeniu poprzez bieg czy kibicowanie uczestnikom sprawi, że nie tylko spędzimy miło czas, ale i uczcimy niepodległość naszego miasta.